Netflix ndryshon çmimin për përdoruesit që ndajnë fjalëkalimin

INA
INA

24 Maj, 2023

Gjiganti i transmetimeve, Netflix, ka filluar të prezantojë masat për abonentët që ndajnë fjalëkalimet jashtë familjes.

Netflix u ka dërguar email përdoruesve në të gjithë Shtetet e Bashkuara dhe Britanisë së Madhe, duke i informuar se do të duhej të paguajnë 7.42 euro (SHBA) dhe 5.75 euro (Britani) nëse ndajnë llogaritë jashtë anëtarëve të familjes. Ky është çmim shtesë në krye të abonimit ekzistues.

Tarifa pritet të përfshihet edhe në shtetet e tjera në të ardhmen.

Përdoruesit e Netflixit janë të zemëruar për këtë veprim të gjigantit të transmetimit. Ata mendojnë se çmimi është shumë i lartë dhe Netflix do të humbasë shumë abonentë.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

sulmohet-bursa-kriptografike-coinmama-450-mije-perdorues-te-prekur_5c687ba63612e

Pas Binance, paditet edhe Coinbase

microsof

Microsoft do të paguajë 20 milionë dollarë, akuzohet se shkeli privatësinë e fëmijëve

bateri

Karikoni telefonin tuaj nëpër lokale? Arsyeja pse nuk duhet ta bëni më

Apple-1

Apple e prezanton MacBook Air-in me madhësi prej 15 inçësh

kufjet-wireless-te-apple-jane-te-pariparueshme_5c9e57f3ee72f

Apple prezanton kufjet e gjeneratës së re, kushtojnë 3499 Dollarë

whatsapp-1100x620-1-600x360-1

Pse grupet e WhatsApp-it i bëjnë keq shëndetit tonë

telefon

Android 14 mund të sjellë funksionin e shëndetit në telefona dhe tableta

chat-gpt

A po nxitohemi me inteligjencën artificiale?

samsung

Samsung Galaxy Unpacked Fold 5 dhe Flip 5 do të prezantohet në Korenë e Jugu

INFO

NA NDIQ