Netflix po zhvillon video seri të animuara të Minecraft

Picture of INA
INA

31/05/2024

Ndërsa Minecraft u lançua zyrtarisht në 2011-ën, për herë të parë ishte i disponueshëm për publikun në 2009.

Këtë vit Minecraft feston 15 vjetorin dhe për të festuar këtë objektiv madhor, Netflix dhe Mojang Studios njoftuan se janë duke zhvilluar një seri të animuar të lojës ikonike.

Është një shfaqje e animuar e cila po zhvillohet nga studioja Kanadeze WildBrain, e cila është pas serive të animuara Carmen Sandiego dhe Sonic Prime të Netflix.

Kompanitë thanë se seritë do të bazohen në historinë origjinale me karakteret të cilat hedhin dritë mbi botën e Minecraft.

Përgjatë javëve të fundit Mincraft ka lançuar sende të veçanta për të festuar 15-vjetorin si një hartë falas, sfonde apo shtesa. Të gjitha këto mund ti shikoni në uebsajtin e Minecraft.

TË FUNDIT
18 orë
Një djalosh shqiptar krijon kompaninë e parë të Inteligjencës Artificiale në Itali me vlerë mbi 1 miliardë dollarë
18 orë
Aksionarët e Tesla-s miratuan pagesën prej 56 miliardë dollarë për Elon Musk
2 ditë
Rrjeti social X vendos ti bëjë pëlqimet private për të gjithë përdoruesit
2 ditë
Për çfarë është e aftë Inteligjenca Artificiale?
2 ditë
Çfarë e shtyu Elon Musk të hiqte dorë nga padia kundër kompanisë 'Open AI'?

ME TE LEXUARA

18 orë
Aksionarët e Tesla-s miratuan pagesën prej 56 miliardë dollarë për Elon Musk
18 orë
Një djalosh shqiptar krijon kompaninë e parë të Inteligjencës Artificiale në Itali me vlerë mbi 1 miliardë dollarë

LEXO MË SHUMË

Uljan Sharka

Një djalosh shqiptar krijon kompaninë e parë të Inteligjencës Artificiale në Itali me vlerë mbi 1 miliardë dollarë

tesla-model-3-behet-makina-elektrike-me-e-shitur-ne-evrope_5ca31f5e2e44d

Aksionarët e Tesla-s miratuan pagesën prej 56 miliardë dollarë për Elon Musk

Elon Musk X twitter

Rrjeti social X vendos ti bëjë pëlqimet private për të gjithë përdoruesit

intelegjenca artificiale

Për çfarë është e aftë Inteligjenca Artificiale?

Elon-Musk-cip

Çfarë e shtyu Elon Musk të hiqte dorë nga padia kundër kompanisë ‘Open AI’?

femij telefon

Përdorimi i tepruar i internetit “fik” trurin

apple

Modaliteti i ri i lojës i iPhone e bën atë “më të shpejtë” dhe “me reagim të përmirësuar”

Elon Musk X twitter

Elon Musk kërcënon të ndalojë përdorimin e pajisjeve Apple në kompanitë e tij për shkak të partneritetit me OpenAI

Apple-1

Apple përfshin ChatGPT-në në pajisjet iPhone e Mac

INFO

NA NDIQ