Neuropsikiatri Agani: Ky është rreziku që vjen nga “Big Brother”

INA
INA

10/12/2023

Neuropsikiatri kosovar Ferid Agani  ka komentuar edhe ‘reality show’ , Big Brother dhe pasojat që mund të i sjell ky emision për shoqërinë.

“Në këtë emision kinse shfaqët jeta reale, derisa në gjithë kohën përdoret fjala lojë, kemi të bëjnë me një realitet të deformuar, për ti kënaqur kureshtjen e njerëzve të tjera, kinse njerëzit duke e parë këtë ikin nga realiteti i tyre. Në vend të përqendron në marrëdhëniet brenda familjes, në marrëdhënien me fëmijët, dhe të fuqizohet raporti familjar dhe të ndërtohen marre dhjet e mira, humbet përmbajtja e marrëdhënieve familjare-sociale”, theksoi Agani  në DPT te Fidani.

Ai ka thënë se njerëzit mund të kënaqen duke parë diçka që nuk ka të vlefshme as për ata që janë pjesë e tij as për të tjerët që e shikojnë.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

ledion lico

Njofton Sara Hoxha: Ledionit sot i ndodhi e papritura ..

sara HOXHA LEDRI

”Do më bëhej qejfi nëse fiton”, Sara tregon se kë mbështet në Big Brother

A825DDE7-9B9E-4067-8971-02612F849F89-750x449-1

Pasi iu zbulua romanca, Azeti i çon dron Erjolës në “BBV”?

Screenshot_2024-03-04-14-27-37-188_com.facebook.katana-edit

Florjan Binaj ironizon rëndë Ilnisën dhe Meritonin pa harruar dhe ish fituesit

Screenshot_2024-03-04-14-22-55-410_com.instagram.android-edit

Vajza e vogël qanë për Luizin dhe Kiarën (video)

luiz-ejlli

Luiz Ejlli do të futet sërish në “BBV3”, zbuloni datën

sara bardhi

“Ti je nëna e fëmijëve të mi”/ Bardhi bën deklaratën e papritur ndaj Sarës

diola desta

Diola Dosti në lidhje me biznesmenin kosovar?

zarf i zi

“Vëllai i Madh nuk toleron më”/ Zarf i Zi në shtëpinë e Big Brother VIP, shkak Françeska dhe Sara

INFO

NA NDIQ