Newcastle fiton pas katër humbjeve rresht në Premier League

INA
INA

31/01/2024

Newcastle ka shënuar fitoren e parë pas katër humbjeve rresht në Premier League të Anglisë. Newcastle mposhti të martën mbrëma në udhëtim Aston Villan me rezultatin 3:1, në kuadër të javës së 22-të të elitës së futbollit anglez.

Fabian Schar shënoi dy gola të shpejtë. Të parin në minutën e 31-të, kurse të dytin pas katër minutave.

Me autogolin e Alex Morenos në minutën e 52-të, Newcastle krijoi epërsi 3:0.

Aston Villa shënoi golin për 3:1 në minutën e 71-të. Golin e realizoi Ollie Watkins.

Newcastle është në vendin e shtatë me 32 pikë, derisa Aston Villa në vendin e katërt me 43 pikë.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

kristian shpendi

Shqiptari që po e çon peshë Italinë

zidane-1-600x360

Zidane, i gatshëm të marrë menjëherë drejtimin e gjigantit evropian

champions-logo

Champions League/ Mbrëmjen e sotme përballja e madhe mes Inter dhe Atletico Madrid

de jong

PSG me ofertë zyrtare për De Jong, por po konsiderohet e ulët për Barcelonën

hazardd-1

Messi apo Ronaldo? Eden Hazard “përcakton” më të mirin e historisë së futbollit

Milot Rashica dhe Ernest Muçi.

VIDEO/ Dyshja shqiptare shkëlqen te Beshiktashi, mundin Konjasporin e Cikaleshit dhe Et’hemi

jasir asani

Asani do të vazhdojë në Korenë e Jugut, nuk gjeti angazhim në Evropë

brehme breme

Futbolli gjerman në zi! Pas Beckenbauer, ndërron jetë edhe legjenda Andreas Brehme

mbape real

Firmosi për 5 vite me Realin dhe njoftoi largimin nga PSG-ja, Mbappe bëhet madrilen

INFO

NA NDIQ