Neymar dëshiron PSG

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

13/03/2023

Ylli brazilian synon ta mbyllë karrierën te klubi parisien, pavarësisht paqartësive të Messi e Mbappe

Nejmar dëshiron që të përfundojë karrierën e tij te PSG, pavarësisht se e ardhmja e disa prej yjeve të ekipit është e paqartë. Ylli brazilian u bë pjesë e skuadrës parisiene në 2017 dhe ka qenë pjesë e rëndësishme e tij, duke fituar 4 tituj kampionë. Por muaji i fundit ka qenë problematik për 31-vjeçarin, që pësoi një dëmtim që do ta lejë jashtë për pjesën e mbetur të sezonit.

Për më tepër që PSG u eliminua nga Bajern Mynihu në Ligën e Kampioneve. Me verën që po afron, drejtuesit parisienë kanë në plan që të bëjnë ndryshime të mëdha. Paqartësi ka në lidhje me Leo Mesin dhe Kilian Mbapen, me dy yjet që edhe mund të zgjedhin të largohen.

Sipas “The Athletic”, Nejmar është i përkushtuar te klubi parisien. Drejtuesit janë të gatshëm që nëse sulmuesi zgjedh të ikë, të paguajnë për të ndërprerë kontratën në mënyrë të njëaneshme. Por Nejmar nuk e sheh të ardhmen larg “Park de Prans”, ndërsa kontrata i përfundon në verën e 2027.

Ylli brazilian ka bërë 173 paraqitje në të gjitha ndeshjet me PSG dhe ka realizuar 118 gola.

TË FUNDIT
3 orë
“Barcelonës nuk i interesojnë legjendat”, Koeman sulmon sërish ish-klubin e tij
3 orë
A mund të thotë lamtumirë Kimmich? Drejtori Eberl: “Do të flasim pas pushimeve”
3 orë
Anglia kërkon trajner, Federata poston njoftim për vendin e lirë të punës. Ja cilat janë 7 kushtet për kandidatët
3 orë
klubi i Guangju nuk ndal elozhet për Asanin dhe e bllokon deri në dhjetor 2025
1 ditë
Media e njohur kroate e parasheh të ardhmen e Arbër Hoxhës

ME TE LEXUARA

3 orë
Anglia kërkon trajner, Federata poston njoftim për vendin e lirë të punës. Ja cilat janë 7 kushtet për kandidatët
3 orë
A mund të thotë lamtumirë Kimmich? Drejtori Eberl: “Do të flasim pas pushimeve”
3 orë
“Barcelonës nuk i interesojnë legjendat”, Koeman sulmon sërish ish-klubin e tij
1 ditë
Shkëndija eliminohet nga Conference League!
1 ditë
Morata i bashkohet “klubit” të lojtarëve më të shtrenjtë në histori… Ja sa kushton ai
1 ditë
Man Utd arrin marrëveshje personale me yllin e PSG-së
1 ditë
Portieri serb provokon tifozët dhe lojtarët e Partizanit, shiheni gjestin e tij! (VIDEO)
1 ditë
Tre mbrojtës në radarin e Real Madridit pas bashkimit të Leny Yoro me Man Utd
1 ditë
E ardhmja e Asanit ende pezull, Arabia dhe Dubai alternativa për 29-vjeçarin

LEXO MË SHUMË

Netherlands' coach Ronald Koeman looks on during a press conference in Zeist on October 7, 2019, ahead of the Euro 2020 qualifying football match between Netherland and Northern Ireland on October 10. (Photo by Jerry Lampen / ANP / AFP) / Netherlands OUT

“Barcelonës nuk i interesojnë legjendat”, Koeman sulmon sërish ish-klubin e tij

Kimmich Kimich

A mund të thotë lamtumirë Kimmich? Drejtori Eberl: “Do të flasim pas pushimeve”

belingam anglia

Anglia kërkon trajner, Federata poston njoftim për vendin e lirë të punës. Ja cilat janë 7 kushtet për kandidatët

jasir asani

klubi i Guangju nuk ndal elozhet për Asanin dhe e bllokon deri në dhjetor 2025

arber hoxha

Media e njohur kroate e parasheh të ardhmen e Arbër Hoxhës

jasir asani

E ardhmja e Asanit ende pezull, Arabia dhe Dubai alternativa për 29-vjeçarin

real madrid anceloti

Tre mbrojtës në radarin e Real Madridit pas bashkimit të Leny Yoro me Man Utd

portieri serb tre gishta provokon

Portieri serb provokon tifozët dhe lojtarët e Partizanit, shiheni gjestin e tij! (VIDEO)

ten hag manchester united

Man Utd arrin marrëveshje personale me yllin e PSG-së

INFO

NA NDIQ