Neymar drejt Al Hilal

ina-online
ina-online

13 Gusht, 2023

Sipas SPORT, Neymar ka vendosur një kusht për Barcelona-n përpara se të nënshkruajë për klubin e Arabisë Saudite, Al-Hilal. Braziliani do t’i bashkohet skuadrës arabe vetëm nëse i lejohet të kalojë një vit në huazim te klubi spanjoll.

Lojtari duket se do të largohet nga Paris Saint-Germain këtë verë. Ndërsa ai është lidhur me një rikthim te Barca, gjigantët e La Liga-s mund ta nënshkruajnë atë vetëm në formë huazimi ose nëse ai e ndërpret kontratën e tij me PSG.

Al-Hilal tani ka dalë me një ofertë për sulmuesin dhe thuhet se i ka bërë një ofertë të madhe klubit parisien, sipas ekspertit të merkatos Fabrizio Romano.

Lojtari, megjithatë, dëshiron një vit në huazim te Barcelona para se të nënshkruajë një lëvizje tek Al Hilal.

Neymar luajti për katalanasit mes 2013 dhe 2017. Ai shënoi 105 gola dhe dha 76 asiste në 186 ndeshje përpara se të largohej te parisienët në një transferim rekord botëror prej 222 milionë eurosh.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Pochetino

Pochettino tregon se sa kohë i duhet Chelseat për t’u rikthyer në majat e futbollit botëror

XHAKA GRANIT

Xhaka: Erdha te Leverkusen për karrierën dhe jo për gruan siç shkruhet në media

vedat-muriqi

Vedat Muriqi shpjegon sekretin e sukseseit të tij , por edhe të Majorkës

RONALDO

VIDEO/ Ronaldo i pandalshëm dhe në Ligën e Kampionëve të Azisë

broja

Broja flet pas zëvendësimit: Isha thjeshtë i lodhur, nuk ka të bëj me lëndim

azem azemi karate

Azem Azemi, medaljen e artë ja kushtoj gjyshes sime të ndjerë

Jurgen Klopp

Goli i anuluar i Diazit, vjen deklarata zyrtare e Liverpullit

kombetarja fitore shqiperi

Çka thonë bastet, Çekët favoritë ndaj Shqipërisë

decici

Deçiqi gjunjëzon Buduçnostin! Skuadra shqiptare lider në Kampionatin e Malit të Zi

INFO

NA NDIQ