Neymar është i sigurt: “Topin e Artë” e fiton….

Picture of INA
INA

05/06/2024

Autor i një sezoni të shkëlqyer me Realin e Madridit, duke triumfuar në La Liga dhe Champions League, sulmuesi brazilian, Vinicius Jr (23 vjeç, 39 ndeshje dhe 24 gola në të gjitha garat këtë sezon), konsiderohet si një nga favoritët për Topin e Artë sezonin e ardhshëm. Lojtari “merenges” mund të llogarisë edhe mbështetjen e bashkatdhetarit të tij, Neymar, për këtë çmim prestigjioz individual.

“Sigurisht që Topi i Artë është i tij, shpresoj kështu”, tha ish-lojtari i PSG-së gjatë një eventi. “I dërgova një mesazh para finales kundër Dortmundit dhe një tjetër pas. Ai është i sigurt se do ta fitojë Topin e Artë, është i jashtëzakonshëm dhe me krenari mbart ngjyrat e vendit tonë kudo në botë.”

Ndryshe nga Vinicius Jr, Neymar nuk do të jetë në gjendje të marrë pjesë në Kupën e Amerikës 2024, të planifikuar për në qershor dhe korrik në Shtetet e Bashkuara, për shkak të dëmtimit të rëndë të pësuar në tetor.

“Ylli” i “Seleçaos” u dëmtua gjatë humbjes 2-0 kundër Uruguait, në Montevideo, në një ndeshje kualifikuese për Kupën e Botës 2026. Ai u transportua me barelë mes lotësh dhe iu nënshtrua një operacioni në nëntor pasi kishte këputje të ligamentit të kryqëzuar dhe të meniskut në gjurin e majtë.

Top Channel

TË FUNDIT
3 orë
Cilët janë 4 skenarët që kualifikojnë Shqipërinë në 1/8 e Europianit?
4 orë
Kroacia – Shqipëria, formacionet e mundshme
4 orë
Luhen edhe dy ndeshjet e Grupit A: Gjermania dhe Zvicra kërkojnë kualifikimin
4 orë
Jo vetëm në Dortmund, shqiptarët do të japin spektakël edhe në Hamburg: Priten 30 mijë tifozë kuqezi
4 orë
Raundi i dytë në Europian/ Spikat dueli Kroaci-Shqipëri, në fushë edhe Gjermania me Zvicrën

ME TE LEXUARA

20 orë
Sylvinho para sfidës me Kroacinë: Do të jetë vendimtarja!
4 orë
Jo vetëm në Dortmund, shqiptarët do të japin spektakël edhe në Hamburg: Priten 30 mijë tifozë kuqezi
20 orë
Përplasje e madhe mes tifozëve të Turqisë dhe atyre të Gjeorgjisë
4 orë
Luhen edhe dy ndeshjet e Grupit A: Gjermania dhe Zvicra kërkojnë kualifikimin
19 orë
Tre ndryshime në formacionin e Shqipërisë, ja çfarë parashikon faqja zyrtare e UEFA-s, për sfidën ndaj kroatëve

LEXO MË SHUMË

kombetarja

Cilët janë 4 skenarët që kualifikojnë Shqipërinë në 1/8 e Europianit?

IMG_3319

Kroacia – Shqipëria, formacionet e mundshme

Gjermania

Luhen edhe dy ndeshjet e Grupit A: Gjermania dhe Zvicra kërkojnë kualifikimin

shqiptaret plisa tifozet kuq e zi

Jo vetëm në Dortmund, shqiptarët do të japin spektakël edhe në Hamburg: Priten 30 mijë tifozë kuqezi

shqiperia euro 2024

Raundi i dytë në Europian/ Spikat dueli Kroaci-Shqipëri, në fushë edhe Gjermania me Zvicrën

nedim bajrami

Cilët janë 4 skenarët që kualifikojnë Shqipërinë në 1/8 e Europianit

Lorik Cana

Cana ja çfarë thotë para përballjes së Kombëtares me Kroacinë (VIDEO)

kombetarja fitore shqiperi

Sot Shqipëri-Kroaci/ Luhet për ”jetë a vdekje”, priten tre ndryshime në formacionin e kuqezinjëve

portugalia

Triumf me përmbysje, Portugalia mposht Çekinë me rezultat 2-1

INFO

NA NDIQ