Neymar i përgjigjet pretendimeve se ai u përpoq të shkarkonte trajnerin e Al Hilal

ina-online
ina-online

26/09/2023

Sulmuesi brazilian, Neymar Junior i ka cilësuar si ‘gënjeshtra’ pretendimet se ai u përpoq të shkarkonte trajnerin e Al Hilal, Jorge Jesus.

Gjatë afatit kalimtar të verës, Neymar përfundoi qëndrimin e tij gjashtëvjeçar me Paris Saint Germain pasi u transferua te skuadra e Superligës së Arabisë Saudite, Al Hilal, në një marrëveshje me vlerë 90 milionë euro.

Këtë javë, u raportua se Neymar donte që klubi të shkarkonte menaxherin Jesus pas një zënke në dhomën e zhveshjes.

Sipas gazetës spanjolle Mundo Deportivo, Neymar kërkoi nga klubi që të shkarkojë Jesusin pasi ai u qortua ashpër për performancën e tij nën nivel dhe qëndrimin e keq.

Raporti gjithashtu pretendonte se drejtorët e klubit u takuan me agjentin e Jesus dhe e paralajmëruan atë për mundësinë e ndërprerjes së kontratës së trajnerit nëse performanca e Al Hilal nuk përmirësohet në të ardhmen e afërt.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Armando Broja

Fulham futet në garë për Armando Brojën, por te Chelsea janë të vendosur ta mbajnë shqiptarin

xavi

Xavi i lumtur me kualifikimin e Barcelonës në fazën tjetër të Ligës së Kampionëve

erzen zyberaj

“Dua të garoj për Shqipërinë, i pakënaqur nga Kosova”-sportisti që vrapoi 28 orë

Sylvinjo silvinjo

“Në Moldavi shpërtheva”, Sylvinho: Dua të dërgoj Shqipërinë në Botëror, më uroi dhe Mançini

haland

Haland s’ka të ndalur, vendos tjetër rekord në Ligën e Kampionëve

Bundesliga

Zi në futbollin gjerman/ Vdiq në moshën 26-vjeçare lojtari që konsiderohej si një talent i madh

manchester united

Ndeshjet e sotme në Champions League/ Manchester United luan shansin e fundit për kualifikim

milan

I fundit në grup, skenari i vetëm i Milanit për t’u kualifikuar

dortmund

Dortmundi siguron kualifikimin, Milani në “dorë” të fatit

INFO

NA NDIQ