Neymar në ‘radarin’ e Arabisë Saudite, afër transferimit: Kjo është shuma marramendëse

Picture of INA
INA

12/06/2023

Arabia Saudite po kthehet në një oazë për lojtarët që janë në fund të karrierës. Pas C.Ronaldo-s dhe Karim Benzema, të njëjtin fat pritet të kenë edhe yje të tjerë.

Al-Hilal pasi dështoi të siguronte shërbimet e Leo Messi-t është vënë në ndjekje të një tjetër lojtari të PSG, bëhet fjalë për Neymar.

Sipas mediave braziliane, O Ney do të pranonte me kënaqësi një ofertë prej 200 milionë euro në vit, aq sa përfiton CR7.

Nuk është kundër këtij largimi as PSG. Neymar është mërzitur në Paris, Parisi gjithashtu është mërzitur nga Neymar, të dy palët kërkojnë t’i japin fund bashkëpunimit, pavarësisht se kanë një kontratë deri në 2025. PSG do të përfitonte 45 milionë euro nga shitja e Neymar, ndërsa braziliani 200 milionë euro në vit. Jo vetëm oferta nga Arabia Saudite, për Neymar interesohen edhe dy klube në Premier League, Chelsea dhe Newcastle.

TË FUNDIT
6 minuta
Gjykata Administrative nuk pranoi padinë e Frontit Evropian për rivotim në Llërcë
49 minuta
Mbappe kërkon durim: Për disa ditë nënshkruaj me klubin e ri
54 minuta
Agjencia e postave do ta prezantojë gjendjen e tregut postar në RMV
59 minuta
Mexhiti: Nga 18 deputetë të Frontit, 3-4 deputetë me një këmbë janë pjesë e shumicës së re
1 orë
Paradite mot me diell, pasdite shi i rrëmbyeshëm lokal dhe bubullima

ME TE LEXUARA

22 orë
Ahmeti sot do ti shpalos hapat e ardhshëm të Frontit Evropian
1 orë
Leonardo Bonucci përshëndetet nga futbolli i luajtur me një video emocionuese
18 orë
Ahmeti: Nuk ka arsye për të shkarkuar Artan Grubin, Fatmir Besimin e Nazim Bushin nga postet partiake
1 ditë
Kroacia mund ta marrë përsipër ngritjen e padisë kundër Serbisë për gjenocid në Kosovë?
14 orë
VMRO-DPMNE: Kacarska ka lënë një faqe të zezë në historinë e Gjykatën Kushtetuese
21 orë
Memeti do të tërhiqet nga Këshilli i Prokurorëve, lajmërohet se nuk do shkoj në mbledhje
1 orë
Flick i gatshëm ta shesë Pedrin madje gjen edhe zëvendësuesin e tij
18 orë
Ja në cilat komuna të Maqedonisë së Veriut do të ketë zgjedhje të parakohshme komunale

LEXO MË SHUMË

gjykata administrative

Gjykata Administrative nuk pranoi padinë e Frontit Evropian për rivotim në Llërcë

ps mbappe

Mbappe kërkon durim: Për disa ditë nënshkruaj me klubin e ri

posta-780x439-1

Agjencia e postave do ta prezantojë gjendjen e tregut postar në RMV

Izet Mexhiti

Mexhiti: Nga 18 deputetë të Frontit, 3-4 deputetë me një këmbë janë pjesë e shumicës së re

Moti_26-780x470-1

Paradite mot me diell, pasdite shi i rrëmbyeshëm lokal dhe bubullima

Vincent Kompany

U zyrtarizua te Bayern Munich, Kompany thotë fjalët e para: Është një nder i madh të punosh për këtë klub

TOPI-I-ARTE

Inteligjenca Artificiale parashikon çdo fitues të Topit të Artë deri në vitin 2038

flick

Flick i gatshëm ta shesë Pedrin madje gjen edhe zëvendësuesin e tij

bonucci

Leonardo Bonucci përshëndetet nga futbolli i luajtur me një video emocionuese

INFO

NA NDIQ