Neziri: Këto zgjedhje flasin për unifikim në BDI

Picture of INA
INA

02/07/2023

Kandidati për kryetar dege i BDI-së në Çair, Bekim Neziri, pas votimit ka dhënë edhe një deklaratë të shkurtër për TV21. Ai tha se këto zgjedhje për BDI-në tregojnë një unifikim të përgjithshëm, pasi sipas tij, të gjithë anëtarët e këtij subjekti kanë mundur të regjistrohen në formë të shkruar ose elektronike dhe të garojnë për kryetarë dege apo anëtarë të këtij subjekti politik. Neziri tha se ky është një shembull që duhet të merret shembull edhe nga forcat e tjera politike në vend.

“Këto zgjedhje për BDI-në tregojnë një unifikim të përgjithshëm, pasi para se të votoheshe ditën e sotme, BDI në të gjithë territorin e degës së Çairit, kanë mundur të regjistrohen të gjithë qytetarët që kanë shprehur vullnet për t’u regjistruar në formë të shkruar dhe online. Kjo do të tregojë se, secili anëtar, secili qytetar i Çairit i është mundësuar që të registrohet dhe garojë në një proces demokratik për të cilin duhet ta marrin si shembull të gjitha subjektet politike në vend.”- tha Neziri.

TË FUNDIT
13 minuta
Kasami i kundërpërgjigjet Ahmetit: VLEN ka legjitimitetin e plotë të përfaqësimit të shqiptarëve, merru me funksionarët e tu
47 minuta
Alternativa-Likovë me tre poste në Qeveri
3 orë
Pritjet kufitare, ja sa po pritet në Tabanoc dhe Bogorodicë
3 orë
Tre rezolutat e miratuara nga Mbledhja e përgjithshme e BDI-së me preambulë
5 orë
Mot me diell dhe temperatura deri në 42 gradë Celsius

ME TE LEXUARA

23 orë
Fari Hiseni nga LD: BDI në foltore e paraqet veten si shqiponjë, ndërsa në negociata bëhet një kanarinë
5 orë
Mot me diell dhe temperatura deri në 42 gradë Celsius
22 orë
Një serbe e plagosur në autostradën Negotinë-Demir Kapi, ishte përleshur fizikisht me bashkëshortin e saj në makinë
3 orë
Tre rezolutat e miratuara nga Mbledhja e përgjithshme e BDI-së me preambulë
22 orë
Një foshnje e braktisur në sheshin e Velesit, kalimtari i rastit e dërgoi në spital
3 orë
Pritjet kufitare, ja sa po pritet në Tabanoc dhe Bogorodicë

LEXO MË SHUMË

ahmeti-kasami-696x336-1

Kasami i kundërpërgjigjet Ahmetit: VLEN ka legjitimitetin e plotë të përfaqësimit të shqiptarëve, merru me funksionarët e tu

IMG_4342

Alternativa-Likovë me tre poste në Qeveri

IMG_4341

Pritjet kufitare, ja sa po pritet në Tabanoc dhe Bogorodicë

BDI Ali Ahmeti

Tre rezolutat e miratuara nga Mbledhja e përgjithshme e BDI-së me preambulë

moti Vapa nxehti temperaturat

Mot me diell dhe temperatura deri në 42 gradë Celsius

ali ahmeti

Çka vendosi BDI në Gostivar, flet Arbër Ademi

Arben Fetai Qeveri

Fetai: E shndërruan shtetin në kazino me qiell të hapur

bilall kasami

Tetova më në fund sheh dritë në fund të tunelit, qytetarët thurrin elozhe për Bilall Kasamin

natasha gaber

Dorëhiqet drejtoresha e Akademisë për Gjykatës dhe Prokurorë, shkak presioni politik

INFO

NA NDIQ