Neziri: Mickoski në Uashington me tre ministra, asnjë ministër shqiptar

Picture of ina-online
ina-online

07/07/2024

Adnan Neziri nga ASH e Selës përmes një reagimi ka theksuar se kryeministri Hristijan Mickoski po udhëton drejt Uashingtonit në Samitin e NATO-s me 3 ministra të tij, por asnjë shqiptar.

“Për herë të parë që nga anëtarësimi në NATO asnjë shqiptar në delegacionin e RMV-së. Nuk ka pasur vend as për zëvendëskryeministrin xhentëllmen e as për ministrin për euro-integrime.
Kryeministri Hristijan Mickoski, bashkë me Ministrin e Punëve të Jashtme dhe Tregtisë Timço Mutsunski, atë të Mbrojtjes Vlado Misajlovski dhe i Punëve të Brendshme, Pançe Toshkovski sot janë nisur për në Amerikë, do të marrin pjesë në Samitin e NATO-s në Uashington, që mbahet në 75 vjetorin e themelimit të Aleancës. Atje priten nga Ambasadori i RMV në NATO, Dane Talevski dhe Ambasadori i RMV në Uashington, Zoran Popov. Dikur shqiptarët ishin vendimtarë për anëtarësim të vendit në NATO, sot as si spektatorë”, reagon ish-deputeti Neziri.(INA)

TË FUNDIT
51 minuta
Aksion nga Dogana e Maqedonisë: Sekuestrohen fustane, motoçikleta e cigare
54 minuta
Qeni ngordhi nga i nxehti pasi polici e harroi në veturë!
57 minuta
Kush do të financojë stadiumin e Tetovës? Kasami shpreson në ndihmën e Qeverisë
60 minuta
Përmendën padinë ndaj Drin Ahmetit, Bexheti porosi VMRO-së: Nuk na frikësoni
1 orë
Prej nesër fillon ulja e temperaturave, pritet shi i rrëmbyeshëm dhe bubullima

ME TE LEXUARA

8 orë
VLEN: Kandidatët për zv.ministra përfaqësojnë dinjitet dhe profesionalizëm
1 ditë
Aksion për pagesën e borxheve të ujit pa llogaritje të interesit deri më 31 korrik
4 orë
“Me mur të gjallë’ do ta mbrojmë tokën”/ Banorët e Koliçanit të Poshtëm të vendosur, nuk lejojnë vendosjen e fotovoltaikëve
22 orë
Themelohet organ i përbashkët i koalicionit VLEN
51 minuta
Aksion nga Dogana e Maqedonisë: Sekuestrohen fustane, motoçikleta e cigare
8 orë
Komunikacion i dendur në pikat kufitare “Bogorodicë” dhe “Tabanoc”
1 ditë
Sedat Rushani drejtor në Byron për Metorologji (FOTO)

LEXO MË SHUMË

63966BD2-B758-4ED5-9370-0599EA2B88F0

Aksion nga Dogana e Maqedonisë: Sekuestrohen fustane, motoçikleta e cigare

policia

Qeni ngordhi nga i nxehti pasi polici e harroi në veturë!

stadiumi tetoves

Kush do të financojë stadiumin e Tetovës? Kasami shpreson në ndihmën e Qeverisë

blerim bexheti

Përmendën padinë ndaj Drin Ahmetit, Bexheti porosi VMRO-së: Nuk na frikësoni

moti shiu

Prej nesër fillon ulja e temperaturave, pritet shi i rrëmbyeshëm dhe bubullima

arben taravari

Taravari – Melsom: Thellimi i bashkëpunimit në shëndetësi

bilall kasami asim izairi

Dr. Asim Izairi bëhet pjesë e Lëvizjes BESA?!

bia-serbe

Serbia arreston tre spiunë të Maqedonisë së Veriut

kredite denar

Paga mesatare në muajin maj 41.252 denarë

INFO

NA NDIQ