Nga 1 marsi ulen çmimet në parkimin zonal në Shkup

Iliria News Agency
Iliria News Agency

24/02/2022

Këshilltarët në Bashkinë e Shkupit në seancën e 5-të të sotme i shqyrtuan informacionet për gjendjen në Ndërmarrjen Publike “Parkingu i qytetit” Shkup dhe u pajtuan me Vendimin për ndryshime dhe plotësime në çmimoren e shërbimeve të ofruara nga kjo ndërmarrje.

Në mbledhjen e Bordit të drejtorëve të kompanisë, paraprakisht është marrë vendim për uljen e çmimeve në zonat e parkimit në qytet, i cili u votua sot nga këshilltarët e Bashkisë së Shkupit.

“Me këtë Vendim për ndryshimin e çmimeve të shërbimeve të ndërmarrjes publike “Parkingu i qytetit”, ulja ka të bëjë me parkimin për një orë në zonat A0 parkimi nga 100 denarë, zvogëlohet në 75 denarë, në zonën A nga 50 denarë zvogëlohet në 40 denarë, në zonën B nga 40 zvogëlohet në 30 denarë, në zonat C dhe D zvogëlohet në 25 denarë”, thuhet në njoftimin e Bashkisë së Shkupit.

Vendimi për uljen e çmimeve për parkim do të fillojë të zbatohet nga 1 mars 2022.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

bota-rrezik globi toka

Shënohet Dita e planetit Tokë

ZEQIRIJA-IBRAHIMI-696x462-696x430-1

Ibrahimi: Pavarësisht se kush me kë e bën qeverinë, me rëndësi është ta pensionojmë BDI-në

veri

DW/ Kosova: Përgjegjës Beogradi për dështimin e votimeve në veri

mickoski ali ahmeti

Mickoski i’a kthen porosinë Ahmetit

uck-vrasje

Veteranët e UÇK-së porosi Grubit: Nuk lejojmë shkeljen e flamurit kombëtar! (VIDEO)

zgjedhje maqedoni

Në zgjedhjet presidenciale të drejtë vote kanë 1.814.317 votues

xavi cavi

Xavi nuk përmbahet për humbjen në El Clasico: Është e vetmja gjë që kërkova para ndeshjes

Sali Berisha

Berisha, për “RAI 3”: Nuk akuzohem për korrupsion, jam nën hetim për arsye politike

kandidatet president maqedoni zgjedhjet

Dita e fundit e fushatës për zgjedhjet presidenciale, në mesnatë heshtja zgjedhore

INFO

NA NDIQ