Nga 181 shoferë të sanksionuar në Shkup, 39 në gjendje të dehur

Iliria News Agency
Iliria News Agency

17/01/2022

Në territorin e qytetit të Shkupit gjatë ditës së djeshme në kuadër të kontrolleve të intensifikuara në komunikacion janë shqiptuar gjithsej 181 masa, ndër të cilat 39 sanksione për drejtim të automjetet më shumë se shpejtësia e lejuar, informuan sot nga MPB-ja.

Janë shqiptuar 28 masa për drejtim të automjetit pa patentë shofer, 39 sanksione për drejtim të automjetit nën ndikimin e alkoolit, tetë për automjete me defekte teknike dhe të paregjistruara. Janë shqiptuar edhe 10 masa për përdorimin e celularit, gjashtë sanksione për mospërdorimin e rripit të sigurimit, katër masa për mos dhënie të përparësisë ndaj këmbësorëve.

“Kontrollet e përforcuara të trafikut vazhdojnë. Apelojmë tek qytetarët që t’i respektojnë rregullat e komunikacionit për ta rritur sigurinë në komunikacion dhe së bashku të kontribuojmë për rrugë më të sigurta”, shtohet në kumtesën e MPB-së.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

vucic okb

VIDEO/Reagimi i Vuçiqit kur Osmani flet për Fahrije Hotin, Vasfije Krasniqin, Elhame Muçollin e Shyhrete Tahirin

policia-tetoves-spb-mpb

SPB Tetovë i përgjigjet Lëvizjes Besa për akuzat

vjosa osmani okb un

Osmani në KS të OKB-së: Elhame Muqolli ishte vetëm 14-vjeçe kur forcat serbe vranë dhe dogjën 53 civilë

Kongresi Senati Amerikan SHBA

Në ankth për Ballkanin, SHBA-ja aspiron angazhim të shtuar

lindita ahmeti

ITSHKSH përkujtoi studiuesen Lindita Ahmeti

vucic kurti

Vuçiq ankohet në OKB: punët e Maqedonisë së Veriut s’i pengon Serbia, por Albin Kurti

vucic un

Vuçiqi vazhdon me ”përalla”, pretendon se shtypja ndaj serbëve në Kosovë është shtuar

Specializantët privatë pezullojnë përkohësisht grevën: Nuk do të ndalemi deri në zgjidhjen e problemeve tona

Caroline Ziadeh

Shefja e UNMIK-ut: Vazhdoj ta theksoj kërkimin e përgjegjësisë për incidentin në Banjskë

INFO

NA NDIQ