Nga bebi nr.2 te prania e Luizit në sallën e lindjes dhe Postpartum- Rrëfimi i Kiara Titos si mami

Picture of INA
INA

04/06/2024

Kiara Tito ka realizuar një bisedë virtuale me ndjekësit në Instagram, ku ka bërë disa rrëfime për shtatzëninë dhe lindjen. Ja disa nga gjërat që tha.
Si po e kalon Postpartum?

Kisha dëgjuar dhe lexuar shumë për këtë periudhë. Tani që po e provoj qenka e vërtetë Mendoj që me mbështjetjen e njerëzve të dashur kalon. Nuk e shmangim dot, sepse të ndryshon totalisht jeta dhe pjesa e hormoneve bën të vetën. Unë e kam kaluar duke dalë sa më shumë në natyrë bashkë me bebin. Mos u mbyll në shtëpi.

-Djalin kur do e bëni?
Me kismet pas dy vitesh. Por, si t’ia bëjmë që ne duam prap vajzë.

-Sa kilogramë ke qenë në fund të shtatzënisë?

89.9 një ditë para lindjes. Një muaj pas lindjes kam arritur 73 kg.
-Në çfarë jave e zbulove gjininë e Lunës?

Gjithë jetën time kam ëndërruar të kem një vajzë. Kam bërë nipt test dhe kur ka ardhur përgjigja, u detyrova të bëja sa më shpejt gender reveal se nuk më pritej. Pastaj momenti kur pashë tymin rozë, nuk do ta harroj kurrë.

-Çfarë ushqimesh të haheshin më shumë në kohën kur ishte shtatzënë?

Vetëm ëmbëlsira, por pas operacionit nuk dua t’i shoh.

-A ishte Luizi me ty në sallë? Mendon se duhet partneri aty brenda?

Mendoj se është një zgjidhje shumë personale. Për mua ia vlen. Luizi ka qenë aty me mua gjatë gjithë procesit duke ma thjeshtësuar edhe gjendjen e ankthit

Mos beso mësyshet, fëmijët do qajnë…

Nuk besoj fare në këto gjëra. Besoj vetëm në Zot.

TË FUNDIT
16 orë
I uruan vdekjen Deas, Fifi bën deklaratën e fortë: Kur më ra të fikët, babait tim i çuan mesazh
16 orë
“Zemër mos ja fut, lshoja ujin”, çfarë po paralajmëron Meriton Mjekiqi?
2 ditë
Lotina publikon pamje në krahët e Mozzik-ut
2 ditë
Ilnisa dhe Meritoni dehen në plazh (foto)
2 ditë
Tan Brahimi thumbon Jul Dedën: Luiz Ejlli mbetet personazhi më i famshëm në Shkodër

ME TE LEXUARA

2 ditë
Lotina publikon pamje në krahët e Mozzik-ut
16 orë
“Zemër mos ja fut, lshoja ujin”, çfarë po paralajmëron Meriton Mjekiqi?
16 orë
I uruan vdekjen Deas, Fifi bën deklaratën e fortë: Kur më ra të fikët, babait tim i çuan mesazh
2 ditë
Çfarë ndodhi mes Efi Dhedhes dhe Mozzik?
2 ditë
Tan Brahimi thumbon Jul Dedën: Luiz Ejlli mbetet personazhi më i famshëm në Shkodër

LEXO MË SHUMË

deamishel

I uruan vdekjen Deas, Fifi bën deklaratën e fortë: Kur më ra të fikët, babait tim i çuan mesazh

Meriton Mjekiqi

“Zemër mos ja fut, lshoja ujin”, çfarë po paralajmëron Meriton Mjekiqi?

Mozzik Lotina Mozik

Lotina publikon pamje në krahët e Mozzik-ut

ilnisa meritoni

Ilnisa dhe Meritoni dehen në plazh (foto)

tan brahimi

Tan Brahimi thumbon Jul Dedën: Luiz Ejlli mbetet personazhi më i famshëm në Shkodër

efi mozik

Çfarë ndodhi mes Efi Dhedhes dhe Mozzik?

kombetarja

FOTOT/ Jo vetëm fanset më të zjarrta, këto janë partneret e jetës të futbollistëve të Kombëtares

gold ag vullnet krasniqi

Rrëmujë dhe skandal në studio televizive, Gold AG e fyen gazetarin: “T’i q*** robtë” (VIDEO)

romeo-heidi-juli-1024x659

Flet Julian Deda, tregon me cilët ish-banorë të ‘BBV’ nuk ka më komunikim

INFO

NA NDIQ