Nga Berisha e Broja deri tek Arbër Hoxha, zbulohen numrat që do të mbajnë në fanellë kuqezinjtë

Picture of INA
INA

09/06/2024

Kur na ndajnë 6 ditë nga sfida e parë e Shqipërisë në fazën finale të Euro2024, që do të luhet më “Signal Induna Park” të Dortmundit, Federata Shqiptare e Futbollit ka publikuar edhe listën e plotë të numrave që do të mbajë në fanellë secili prej 26 djemve të grumbulluar nga tekniku Sylvinho.

Sulmuesi kryesor i Shqipërisë duket se do të jetë Armando Broja, të cilit Silvynho i ka besuar pozicionin e titullarit në dy sfidat miqësore me Lihteshtejnin dhe Azerbajxhanin.

Këtë duket se e konfirmon edhe fakti që bomberi i Chelseat do të mbajë mbi supe numrin 11.

9-shi i kombëtares do të vijojë të jetë Jasir Asani dhe “motori” i mesfushës kuqezi, Nedim Bajrami do të veshë fanellën me numrin 10.

TË FUNDIT
2 orë
Cilët janë 4 skenarët që kualifikojnë Shqipërinë në 1/8 e Europianit?
3 orë
Kroacia – Shqipëria, formacionet e mundshme
3 orë
Luhen edhe dy ndeshjet e Grupit A: Gjermania dhe Zvicra kërkojnë kualifikimin
3 orë
Jo vetëm në Dortmund, shqiptarët do të japin spektakël edhe në Hamburg: Priten 30 mijë tifozë kuqezi
3 orë
Raundi i dytë në Europian/ Spikat dueli Kroaci-Shqipëri, në fushë edhe Gjermania me Zvicrën

ME TE LEXUARA

3 orë
Jo vetëm në Dortmund, shqiptarët do të japin spektakël edhe në Hamburg: Priten 30 mijë tifozë kuqezi
19 orë
Përplasje e madhe mes tifozëve të Turqisë dhe atyre të Gjeorgjisë
3 orë
Luhen edhe dy ndeshjet e Grupit A: Gjermania dhe Zvicra kërkojnë kualifikimin
18 orë
Tre ndryshime në formacionin e Shqipërisë, ja çfarë parashikon faqja zyrtare e UEFA-s, për sfidën ndaj kroatëve
3 orë
Kroacia – Shqipëria, formacionet e mundshme
1 ditë
Euro 2024 vjen sot me dy ndeshje
18 orë
Gjimshiti në prag të Kroacisë: “Në futboll duhet të jesh ndonjëherë i pisët… dhe të marrësh çfarë të duhet!”

LEXO MË SHUMË

kombetarja

Cilët janë 4 skenarët që kualifikojnë Shqipërinë në 1/8 e Europianit?

IMG_3319

Kroacia – Shqipëria, formacionet e mundshme

Gjermania

Luhen edhe dy ndeshjet e Grupit A: Gjermania dhe Zvicra kërkojnë kualifikimin

shqiptaret plisa tifozet kuq e zi

Jo vetëm në Dortmund, shqiptarët do të japin spektakël edhe në Hamburg: Priten 30 mijë tifozë kuqezi

shqiperia euro 2024

Raundi i dytë në Europian/ Spikat dueli Kroaci-Shqipëri, në fushë edhe Gjermania me Zvicrën

nedim bajrami

Cilët janë 4 skenarët që kualifikojnë Shqipërinë në 1/8 e Europianit

Lorik Cana

Cana ja çfarë thotë para përballjes së Kombëtares me Kroacinë (VIDEO)

kombetarja fitore shqiperi

Sot Shqipëri-Kroaci/ Luhet për ”jetë a vdekje”, priten tre ndryshime në formacionin e kuqezinjëve

portugalia

Triumf me përmbysje, Portugalia mposht Çekinë me rezultat 2-1

INFO

NA NDIQ