Nga dhjetori nis tarifa e lirë ditore, ja në cilën periudhë të ditës

INA
INA

05/10/2023

Nga dhjetori, në periudhën nga ora 13:00 deri në ora 15:00, do të fillojë tarifa ditore e lirë për energjinë elektrike, thotë kryetari i Komisionit Rregullativ për Energji dhe Shërbime të Ujit (KRRE), Marko Bislimoski. Përveç kësaj periudhe të ditës, Bislimoski thotë se tarifa e lirë mbetet e vlefshme edhe gjatë orëve të natës, nga ora 22 deri në 07:00. Tarifa e lirë ditore po rikthehet pasi u hoq më 1 janar 2022, kur pati rritje të çmimit të energjisë elektrike.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Halil Snopce

Kuvendi i ASH-së ende nuk ka caktuar mbledhje/ Snopçe: Mund të ketë dallime, por do të jemi të unifikuar

vucic-dacic

Vuçiq është kundër që Daçiqi të jetë kryeministër i ardhshëm i Serbisë

radojcic milan

Konfiskohet një anije me shpejtësi të madhe e Radojiçiqit, ishte fshehur në depon e Radule Stevic

ministria financave e maqedonise

Vendimi për pagat shkakton revoltë tek të punësuarit në Ministrinë e Financave

LSDM SDSM

LSDM fton partitë për krijimin e Frontit Europian

stevo pendarovski

Pendarovski për ndryshimet kushtetuese: Do të presim qeverinë e ardhshme

ndotja shkup

Qyteti i Shkupit: Qytetet më të ndotura në Maqedoni janë Strumica dhe Tetova

policia-714x420

Një shofer ka goditur një grua në Shkup dhe ka ikur nga vendi i ngjarjes

Angela Ageler

“Lista e Zezë” Amerikane do zgjerohet me emra tjerë, paralajmëron ambasadorja Ageler

INFO

NA NDIQ