Nga dy rroga për punonjësit që po lëshojnë dokumente personale

INA
INA

14/02/2024

Zëvendësministri plotësues i Punëve të Brendshme, Mitko Bojmacaliev, në konferencë për shtyp në Qeverinë e Republikës së Maqedonisë së Veriut informoi për vendimin e sotëm në mbledhje të Qeverisë me të cilën obligohet MPB-ja nga nesër të fillojë me dhënien e patentë shoferëve dhe lejeve të qarkullimit me emrin e ri të shtetit, në llogari të MPB-së.

Bojmacaliev me këtë rast shprehu falenderim te të gjithë të punësuarit në MPB të cilët në periudhën e kaluar janë të angazhuar në shërbimet administrative që punojnë në ndërrmin e dokumenteve personale të qytetarëve.

“Me këtë rast dëshiroj të falenderoj të gjithë kolegët të cilët punuan në shërbimet administrative në periudhën e kaluar të cilët punojnë në turne, në fundjavë dhe në festa, të cilët dhanë kontributin e tyre për ndërrimin e dokumenteve të udhëtimit, të dokumenteve personale dhe të gjitha dokumenteve tjera të cilat qytetarët duhej ti ndërronin nga Republika e Maqedonisë me emrin e ri Republika e Maqedonisë së Veriut. Poashtu, i informoj se nesër në llogari të tyre do të marrin nga një pagë në shumë nga paga e fundit të cilën e kanë pasur në MPB, akt i cili poashtu është nënshkruar nga ana e ime dhe e ministrit”, tha Bojmacaliev.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

bujar osmani

Sulmi i Iranit ndaj Izraelit, Osmani: Dje paralajmërova, t’i themi stop fushatës së zezë dhe luftës hibride

IMG_1055

Mexhiti në Kumanovë: Na duhen njerëz që punojnë, e jo që flasin dhe zhvasin

IMG_1054

Taravari: Fitorja jonë vjen për shkak të bashkimit, nuk ka alternativë tjetër përveç ndryshimit

2e2960a3-c8a2-44b9-b1e2-1a8b2b89134c

Kasami nga Kumanova: Ndryshimi po vjen! VLEN së shpejti do udhëheq Qeverinë dhe të gjitha komunat shqiptare

IMG_1049

Fronti Europian në Prespë/ Ahmeti: Fronti Europian dinë vetëm të fitojë

FB_IMG_1713028144302

Taravari takim në Kumanovë me Shpëtim Pollozhanin: Shumica e të burgosurve politikë në raste të montuara janë shqiptarë

stevo pendarovski

Pendarovski: Nuk ka plan “B” për ndryshimet kushtetuese, vetëm plan “A”

bujar osmani

Osmani: Marrëveshja e Ohrit ma ka mundësuar që të mbërrij të bëhem kryetar i gjysmës së botës!

Arben Taravari VLEN

Taravari: Maqedonia e Veriut prodhuese e sigurisë – BE, SHBA dhe NATO janë aleatët tanë të pazëvendësueshëm

INFO

NA NDIQ