Nga e mërkura fazë portokalli, temperatura mbi 40 gradë

INA
INA

10 Korrik, 2023

Nën ndikimin e një vale të ngrohtë, pason një periudhë e motit stabil dhe shumë të ngrohtë me rritje të temperaturës.

Nga e mërkura temperatura në pjesën më të madhe të Maqedonisë së Veriut do të jetë mbi 35 gradë, ndërsa në disa vende do të tejkalojë edhe 40 gradë dhe do të jetë niveli aktiv portokalli në rrezik nga temperaturat e larta, informojnë nga DPHM.

Temperatura e mëngjesit në Shkup dhe në pjesët jugore nuk do të ulet nën 20 gradë

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Screenshot_2023-09-28-22-20-50-209-edit_com.android.chrome

“Unë të kapi për fyti”, “Kur ta nxo, e shkeli në fyt”, eskalon situata në studio, nervozohet analisti Astrit Gashi

Screenshot_2023-09-28-21-52-07-885-edit_com.facebook.katana

Vdekja e të riut shqiptar në kufirin me Serbinë, reagon familja Muçiqi

albulena haxhiu3

Edhe Albulena Haxhiu i përgjigjet kryeministrit Rama

marin mema

Mema: Një pjesë e politikës së Kosovës është paguar me lekët e kontrabandës dhe armëve të Serbisë

adnan-neziri

Neziri: VMRO-ja ka mbështetur ligjin për Amnisti në takimin me ministrin Lloga

spartak

Avokati Ngjela zbërthen skenarët e Vuçiçit

rama kurti

‘KFOR të marrë nën kontroll veriun’/ Kurti i përgjigjet Ramës

kovacevski talat xhaferi kuvend

Kovaçevski: Nuk do të ketë amnisti për të dënuarit e rastit “Monstra”

burgu-idrizove

Ligji për amnisti në Maqedoni, pritet lirimi i 286 të burgosurëve

INFO

NA NDIQ