Nga e premtja nis transporti publik falas për të moshuarit

Iliria News Agency
Iliria News Agency

23/03/2022

Nga e premtja do të fillojë transporti pa pagesë për personat e moshuar, respektivisht për gratë mbi moshën 62 vjeçe dhe meshkuj mbi 64 vjeç.

Transporti publik falas do të vlej për ditën e martë, e premte, e shtunë dhe e diel. Vendimi vjen pas miratimit nga Këshilli Komunal i Shkupit.

Shfrytëzues të kësaj mase do të jenë rreth 80.000 qytetarë.

Ndryshe, transport pa pagesë kanë edhe nxënësit e shkollave fillore dhe të mesme shtetërore, studentët.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

zgjedhjet-maqedoni

Në Dibër dhe Qendër Zhupë më shumë votues sesa banorë

bujar osmani

Bujar Osmani: Në Kosovë flamuri shqiptar nuk është zyrtar, në Maqedoni është obligim i kryetarëve të komunave

oliver spasovski

Spasovski: Nuk dorëzohemi, pensionin minimal e rrisim në 20 mijë denarë

anita-angellovska bezhovska

Angellovska- Bezhoska paralajmëron ulje deri në 4 % të inflacionit

Screenshot_2024-04-19-19-07-50-881_com.android.chrome-edit

Prani e madhe e njësive policore në Haraçinë të Shkupit

Klasa_zbrazet_Banka-600x347-1

MASH i ka njoftuar shkollat se ditët jopune për shkak të zgjedhjeve do të punohen të shtunave

Taravari: Derisa Fronti improvizon teatër të fëmijëve, VLEN dëgjon hallet e popullit

qeveria-serbe-vucic

Vuçiq në ankth nga fitorja e VLEN-it në Maqedoni

zjarr

Zjarret në Parkun Kombëtar “Sharr”, për një muaj digjen mbi 400 hektarë

INFO

NA NDIQ