Nga e premtja shtrenjtohen cigaret, ja sa denarë?

ina-online
ina-online

11/10/2023

Lajm i ri i keq për duhanpirësit në Maqedoninë e Veriut. Nga dita e premte cigaret do të shtrenjtohen për 5 denarë, gjë që do të ndikojë drejtpërdrejt në buxhetin e tyre.

Gjegjësisht, me vendim të Qeverisë së datës 05.10.2023, janë miratuar dhe publikuar ndryshimet dhe plotësimet në Ligjin për akcizat, të cilat hyjnë në fuqi më 13.10.2023. Me këtë ligj importuesit ngarkohen me detyrime të reja gjatë importit të cigareve, purove dhe purove, gjë që e rëndon edhe më shumë buxhetin e qytetarëve në kosto të shtetit dhe do të ndikojë edhe tek importuesit në të ardhmen. (INA)

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Kreshnik Bekteshi

Bekteshi nga nesër në Samitin e Kombeve të bashkuara për ndryshimet klimatike – COP28, në Emiratet e Bashkuara Arabe

burim piraj

“Kredia është haram” – Biznesmeni Burim Piraj tregon si e ‘preku’ suksesin pa asnjë kredi, dëgjojeni

Euro metali

Ja si mund të dallohen 2 euro fals nga ato origjinal

mira-murati

Mira Murati mes 25 grave më me ndikim në botë, sipas Financial Times

pare-euro

CREDIT SUISSE publikon listën e milionerëve të Ballkanit, ja sa janë nga cilët shtete

ora-rryma-evn-struja

Prej nesër fillon tarifa e lirë e rrymës

kovacevski

Masa antikrizë në Maqedoni, 662 milionë euro do të ndahen për përkrahjen e nxënësve, studentëve, pensionistëve, rasteve sociale…

denar rroga ndihma

Rrogat e funksionarëve mbeten të paprekura!

denar

Pagat e funksionarëve mbeten të paprekura!

INFO

NA NDIQ