Nga e shtuna më ftohtë dhe borë

INA
INA

17/01/2024

Në disa vende nesër do të fryjë erë e fortë jugore (mbi 60 km/h), që do të kontribuojë që temperaturat të jenë në një rritje të konsiderueshm. Do të ketë reshje të kohëpaskohshme, sidomos në pjesët perëndimore ku do të jenë më të rrëmbyeshme. Të premten do të ketë stabilizim kalimtar, bëri të ditur DPHM.

Ndryshimi i motit do të ketë të shtunën, ku nën ndikimin e valës së lagësht dhe të ftohtë do të ketë reshje, të cilat kryesisht do të jenë me borë. Reshjet vende-vende do të jenë më të rrëmbyeshme sidomos në pjesët perëndimore. Në viset malore do të formohet një mbulesë e konsiderueshme e boëse (mbi 30 cm), ndërsa në vendet më të ulëta nga 3 deri në 10 cm. Do të fryjë erë e fortë nga veriu, sidomos përgjatë Vardarit dhe temperaturat dukshëm do të bien, ndërsa do të ketë edhe paraqitje të ngricës.

Në Shkup të shtunën moti do të jetë me vranësira, i ftohtë dhe me erë me reshje të kohëpaskohshme të borës dhe do të formohet mbulesë më e vogël e borës.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Bujar Osmani

Rreziku nga Rusia – Ja kur hapet “kutia e Pandorës” sipas Bujar Osmanit!

IZETT-1392x928

Izet Mexhiti: Përplasjet e mia në BDI datojnë nga viti 2016 kur isha kundër koalicionimit me Nikolla Gruevskin

IMG_9321

VIDEO/Pajaziti: Premtimet e Ali Ahmetit për heqjen e 20%, reprizë që 20 vite vazhdimisht përsëritet

Taravari Gostivar

Taravari: Për pak orë mblodhëm 8 mijë nënshkrime

policia-mk

Vrasje në Bllacë, krisma armësh

imer

Selmani: Për demokracinë do të ishte e shëndetshme që presidenti të zgjidhet në Kuvend

autobus-besa

Aktvendimi për “Besa Transin” do të shpallet më 7 mars

Hristijan Mickoski

Mickoski ankohet: Byreku me jogurt është bërë 120 denarë

Afrim Gashi

Gashi optimist: Mbase sot përfundojmë procesin e mbledhjes së nënshkrimeve për Taravari

INFO

NA NDIQ