Nga e shtuna reshje shiu dhe bore, ky është parashikimi i fundit i Entit Hidrometeorologjik

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

23/02/2022

Nga fundjava në Maqedoninë e Veriut pritet përkeqësimi i motit dhe reshje shiu, ndërsa në vendet më të larta malore edhe reshje bore. Këto janë parashikimet e Entit Hidrometeorologjik.

Ndërkohë, në dy ditët në vijim moti do të jetë stabil, nesër me erë mesatare deri të fortë veriore (herë pas here me shpejtësi mbi 60 km/h). Temperaturat e mëngjesit do të jenë më të ulëta dhe ato ditore do të rriten.

Nën ndikimin e valës së re të lagësht dhe të ftohtë nga e shtuna në fund të ditës do të ketë reshje shiu, ndërsa në male dhe vendet më të larta borë. Më shumë reshje shiu priten të dielën.(INA)

TË FUNDIT
8 orë
FOTO/Me baba italian dhe nënë shqiptare, voglushja nis të qajë kur Italia shënon ndaj Shqipërisë
13 orë
Alternativa vendosi për emrat e ministrit dhe zëvendësministrave, ja kush janë? (FOTO)
14 orë
Strugani i famshëm me shqiponjën në fytyrë ndezë atmosferën në Dortmund (FOTO)
17 orë
“Kur të thotë gjermani aty hahet më mirë” – Rama befasohet nga restoranti i shqiptarëve në Gjermani
22 orë
Shtrenjtimi i bukës, qytetarët: po na shtrenjtojnë edhe kafshatën e bukës

ME TE LEXUARA

22 orë
Studentët kërkojnë që racioni ditor të jetë 200 denarë, sepse nuk mund t'ia dalin
22 orë
Shtrenjtimi i bukës, qytetarët: po na shtrenjtojnë edhe kafshatën e bukës
17 orë
“Kur të thotë gjermani aty hahet më mirë” – Rama befasohet nga restoranti i shqiptarëve në Gjermani
23 orë
Orhan Murtezani ministër për Integrime?
14 orë
Strugani i famshëm me shqiponjën në fytyrë ndezë atmosferën në Dortmund (FOTO)
23 orë
Zero roaming me BE-në deri më 2027
13 orë
Alternativa vendosi për emrat e ministrit dhe zëvendësministrave, ja kush janë? (FOTO)
23 orë
Moti sot në Maqedoninë e Veriut
8 orë
FOTO/Me baba italian dhe nënë shqiptare, voglushja nis të qajë kur Italia shënon ndaj Shqipërisë

LEXO MË SHUMË

voglushja qan

FOTO/Me baba italian dhe nënë shqiptare, voglushja nis të qajë kur Italia shënon ndaj Shqipërisë

alternativa

Alternativa vendosi për emrat e ministrit dhe zëvendësministrave, ja kush janë? (FOTO)

besmir limani

Strugani i famshëm me shqiponjën në fytyrë ndezë atmosferën në Dortmund (FOTO)

edi rama

“Kur të thotë gjermani aty hahet më mirë” – Rama befasohet nga restoranti i shqiptarëve në Gjermani

buka

Shtrenjtimi i bukës, qytetarët: po na shtrenjtojnë edhe kafshatën e bukës

studenti-univerzitet-sv-Kiril-i-Metodij-6

Studentët kërkojnë që racioni ditor të jetë 200 denarë, sepse nuk mund t’ia dalin

gruevski jankullovska

Përplasje mes Gruevskit dhe Jankullovskës, dyshja e dikurshme famoze e pushtetit

gruevskii

Gruevski tregon si u arratis nga Maqedonia

xhulijan smith

Ambasadorja amerikane në NATO, Smith flet për Maqedoninë e Veriut dhe sfidat e NATO-s

INFO

NA NDIQ