Nga mesnata çmime të reja të naftës dhe benzinës në Maqedoninë e Veriut

ina-online
ina-online

29 Gusht, 2023

Komisioni Rregullator për Energji dhe Shërbime të Ujit në Republikën e Maqedonisë së Veriut ka miratuar Vendim për rritjen e çmimeve me pakicë të derivateve të naftës mesatarisht për 0,31% në krahasim me vendimin e datës 21.8.2023, përcjell INA.

Çmimi me pakicë i benzinës EUROSUPER BS-98 ulet për 1,00 den/litër, ndërsa benzina EUROSUPER BS-95 për 0,50 den/litër.

Çmimi me pakicë i EURODIESEL (D-E V) shtrenjtohet për 1,50 den/litër.

Çmimi me pakicë i vajit ekstra të lehtë për amvisëri (EL-1) shtrenjtohet për 1,00 den/litër.

Sipas kësaj, nga mesnata (30 gusht 2023), çmimet e derivateve të naftës do të jenë:

Benzina EUROSUPER BS – 95 87.00 (dena/litër)

Benzina EUROSUPER BS – 98 89,00 (den/litër)

EURODIESEL BS (D-E V) 81.50 (denarë/litër)

Extra Light 1 (EL-1) 81.00 (denarë/litër)

Karburanti M-1 NS 46,064 (denarë/kilogram)

(INA)

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Kuvendi parlamenti maqedoni

Ligji për amnisti është dorëzuar në Kuvend – do të zbatohet me procedurë të shkurtuar

Gruevski-Mijallkov-dhe-Jankullovska-780x439

Jankullovska: Unë kurrë nuk jam pajtuar me arratisjen e Gruevskit

burgu

Me 24 milionë euro do të ndërtohet objekt i ri për burgun e Idrizovës, ja sa të burgosur pritet të vendosen në këtë objekt

spital-1130x635-1-696x391

Nëna e 17-vjeçarit me autizëm që u keqtrajtua në Demir Hisar: Mezi rrinte në këmbë, ishte i mbidozuar nga ilaçet

kovacevski

Kovaçevski demanton Alitin: S’kam biseduar me Ahmetin për Ligjin e UÇK-së!

maqedoni-flamuri

Maqedonia e Veriut ndër 50 vendet më të sigurta në botë

dimitar kovacevski

Kovaçevski: Persona të caktuar nuk do të përfitojnë nga amnistia! LSDM do të ndërhyjë me amendamente

denari-756x420-696x387-1

Nuk do të ketë rritje lineare të pensioneve! Trençevska: Për një vjet e gjysmë rritëm pensionet për 3.200 denarë

Maqedoni_Bullgari_1

Grupet punuese eksperte të RMV-së dhe Bullgarisë dje kanë mbajtur takim, në fokus realizimi i Marrëveshjes për fqinjësi të mirë

INFO

NA NDIQ