Nga mesnata ulen çmimet e derivateve të naftës

Picture of INA
INA

03/06/2024

Komisioni Rregullator për Energjetikë (KRRE) solli vendimin, me të cilin bëhet ulja e çmimeve të shitjes me pakicë të derivateve të naftës, mesatarisht 0,16 % në raport me vendimin e datës 27.5.2024.

Nga data 4.6.2024, ora 00:01 çmimet maksimale të derivateve të naftës do të jenë:

Benzinë EUROSUPER BS – 95 82,00 (denarë/litër)
Benzinë EUROSUPER BS – 98 84,00 (denarë/litër)
Naftë EURODIZEL BS (D-E V) 73,00 (denarë/litër)

Vaj për Djegie Ekstra i Lehtë 1 (EL-1) 72,00 (denarë/litër)
Mazut М-1 SU 43,209 (denarë/kilogram)

Çmimet e shitjes me pakicë të benzinës ЕUROSUPER BS-95 dhe të EUROSUPERIT BS-98 dhe të EURODIZELIT (D-Е V) ulen për 0,50 den/l.

Çmimi i shitjes me pakicë i Vajit Ekstra të Lehtë për Amvisëri I(ЕL-1) ulet për 1,00 den/litër.

Çmimi i shitjes me pakicë i Мazutit М-1 SU rritet për 0,756 den/kg.

TË FUNDIT
1 orë
Zvicra i shënon gjermanëve, mbyllet pjesa e parë
8 orë
UEFA ndëshkon sërish Shqipërinë, dënim i rëndë
9 orë
Gjenerali shqiptaro-amerikan paralajmëron fuqishëm Vuçiqin: Ja çka do të ndodhë, nëse përdorni forcën kundër Kosovës (FOTO)
9 orë
Mbi një mijë pelegrinë myslimanë vdesin nga temperaturat e larta në Arabinë Saudite
9 orë
Taravari para votimit të Qeverisë: Këto janë zotimet tona!

ME TE LEXUARA

1 ditë
Me këtë formacion Sylvinjo po përgatitet kundër Spanjës?!
1 orë
Zvicra i shënon gjermanëve, mbyllet pjesa e parë
1 ditë
Prapaskenat e divorcit të Metës dhe Kryemadhit
1 ditë
NYT: Përmendoret në Shkup janë kryesisht të heronjëve bullgarë, Skënderbeu i shqiptarëve
2 ditë
Kosova dhe Serbia, në gjykimin e James Rubinit

LEXO MË SHUMË

zvicra

Zvicra i shënon gjermanëve, mbyllet pjesa e parë

Tifozet kuq e zi kombetarja

UEFA ndëshkon sërish Shqipërinë, dënim i rëndë

muharrem maralusha

Gjenerali shqiptaro-amerikan paralajmëron fuqishëm Vuçiqin: Ja çka do të ndodhë, nëse përdorni forcën kundër Kosovës (FOTO)

haxh-meke

Mbi një mijë pelegrinë myslimanë vdesin nga temperaturat e larta në Arabinë Saudite

arben taravari

Taravari para votimit të Qeverisë: Këto janë zotimet tona!

DASH Uashington Departamenti

DASH: Pozicioni i Mickoskit është në përputhje me Prespën

Kuvendi gashi parlamenti maqedonise

Deri në mesnatë pritet votimi i Qeverisë së re

JAVA CAME CAMERIA

80 vjetori i gjenocidit ndaj çamëve shënohet edhe në RMV

moti sot

Moti sot në Maqedoninë e Veriut, pasdite paralajmërime për shi

INFO

NA NDIQ