Nga nesër fillon pagesa për pensionet e muajit shkurt

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

23/02/2022

Ministria e Punës dhe Politikës Sociale njofton se nga dita e nesërme do të fillojë pagesa e pensioneve për muajin shkurt.

Sipas MPPS-s, pensionet paguhen parakohe dhe në disa etapa me qëllim që të mundësohet mbrojtje më e madhe e pensionistëve në kohë pandemie nga COVID-19.

Ndarja e pensioneve do të bëhet në grupe në varësi nga lartësia e pensionit edhe atë:

Grupi i parë – pensionet në lartësi prej 11.000 denarë do të mund të tërhiqen nga data 24 shkurt – e enjte.

Grupi i dytë – pensionet në lartësi prej 11.000 denarë – 14.000 denarë do të mund të tërhiqen nga data 25 shkurt – e premte.

Grupi i tretë – pensionet në lartësi prej 14.001 denarë – 18.000 denarë do të mund të tërhiqen nga data 28 shkurt – e hënë.

Grupi i katërt – pensionet në lartësi mbi 18.001 denarë do të mund të tërhiqen nga data 1 mars – e martë.

TË FUNDIT
3 orë
Paguan mbi 900€ për ‘ultra all-inclusive’, pas një dite “Sharr Travel” i njofton se oferta ishte me mëngjes dhe darkë
4 orë
Resul Ademi,19 vjeçari nga Nikushtaku që humbi jetën në aksident trafiku
4 orë
Taravari: Nëse do të mbaheshin zgjedhje të parakohshme lokale, jo vetëm Gostivarin por edhe Sarajin do ta fitonim
4 orë
‘Dorëzohet’ Mickoski: Betimin do ta bëj me emrin kushtetues
7 orë
Arrestohen dhjetë persona pas përleshjes masive në Karposh dhe në Qendrën Klinike

ME TE LEXUARA

11 orë
Sylvinho para sfidës me Kroacinë: Do të jetë vendimtarja!
19 orë
Euro 2024 vjen sot me dy ndeshje
7 orë
Arrestohen dhjetë persona pas përleshjes masive në Karposh dhe në Qendrën Klinike
16 orë
Ndërroi jetë Stojan Andov, kryeparlamentari i parë i RMV-së
10 orë
Stoilkoviçi, Fronti Europian thirrje VLEN-it të mos hyjë në Qeveri! Mickoski: Ministrat duhet të kenë qëndrime pro-maqedonase

LEXO MË SHUMË

IMG_3310

Paguan mbi 900€ për ‘ultra all-inclusive’, pas një dite “Sharr Travel” i njofton se oferta ishte me mëngjes dhe darkë

Screenshot_2024-06-19-00-12-33-792_com.facebook.katana-edit

Resul Ademi,19 vjeçari nga Nikushtaku që humbi jetën në aksident trafiku

Arben Taravari

Taravari: Nëse do të mbaheshin zgjedhje të parakohshme lokale, jo vetëm Gostivarin por edhe Sarajin do ta fitonim

Mickoski

‘Dorëzohet’ Mickoski: Betimin do ta bëj me emrin kushtetues

MVR-polici-a-1-750x430-1-1

Arrestohen dhjetë persona pas përleshjes masive në Karposh dhe në Qendrën Klinike

arben taravari

Taravari: Prioriteti im do të jetë shëndetësia publike

IMG_3305

Nga shtatori shtrenjtime ekstreme të çmimeve të shërbimeve noteriale

dacic

Daçiq bën thirrje për anulimin e festivalit “Mirëdita, dobar dan” në Beograd

Oliver spasovski

Spasovski ja çfarë thotë për Qeverinë e re VMRO-VLEN-ZNAM

INFO

NA NDIQ