Nga Presheva ime, çdo ditë lotë dhimbjeje

0

Dashnim Hebibi

Gjithandej me lajme te kronikave te zeza! Edhe buzeqeshja mu ka ngri! Nuk po shpeton dite, pa degju, se ka nderru jete ndoj i njofshem nga kjo pandemi, qe po e dridh boten!

Nga Presheva ime, cdo dite lote dhimbjeje po me vijne, ka nderru jete ky, ai e keshtu me radhe. Ngushllime atyreve qe po humbin me te dashurit nga kjo pandemi! Ne anen tjeter, gerdi me disa pseudo gazetare, analista, politikane, qe shahen nemes veti… o te bashkohemi e ti kalojme te gjitha situatat e renda qe i kemi e do t‘na vijne. Te jemi me solidare dhe unike.

Pandemia po rrezikone edhe me shume. Zoti na bekofte e qofte e harruar sa me shpejt ky armike i padukshem! Ti respektojme specialistet e mjeksise, maskat ti mbajme dhe ti lejme ahengjet, kafet…, kalohet edhe kjo gjendje! Do te vijne dite te mira! Ata, qe po perballen me virusin corona, ju deshiroj sherim sa me te shpejte!