Nga Rrahmani te Muslija e Bytyqi, futbollistët më të vlerësuar të Kosovës në Evropë

Picture of ina-online
ina-online

06/11/2023

Ka vazhduar paraqitja jashtëzakonisht e mirë e futbollistëve nga Kosova në kampionatet e ndryshme evropiane.

Golat asistimet e paraqitjet shumë të mira nuk kanë munguar, derisa Telegrafi në bashkëpunim me SofaScore sjellin pesë lojtarët më të vlerësuar nga kjo fundjavë.

Kapiteni i Kosovës, Amir Rarhmani ka qenë fantastik këtë javë në fitoren e Napolit në udhëtim te Salernitana.

Rrahmani kishte notë 7,5, duke luajtur 90 minuta derisa pati tre spastrime, dy gjuajtje të bllokuara dhe nëntë duele të fituara.

Mesfushori i talentuar Besfort Zeneli luajti vetëm 11 minuta ndaj Degerfors, por ishte fantastik në këtë sfidë. Ai pati tre gjuajtje në portë, një pasim kyç, një duel të fituar e një driblim duke marrë notë 7,4.

Paraqitje të shkëlqyer pati edhe Florent Muslija duke marrë notë 7,4, ku asistoi në golin e parë në fitoren që Paderborn e arriti 0-3 në udhëtim te Karsluher.

Me notë 7,3 u vlerësua Zymer Bytyqi që ishte më i miri në fushë për Antalyasporin duke luajtur 72 minuta në fitoren 3-2 ndaj Besiktas. Bytyqi dhuroi edhe një asistim fantastik në këtë sfidë.

Lartë u vlerësua edhe paraqitja e Emir Sahitit në fitoren e Hajdukut ndaj Rudes. Sulmuesi kosovar luajti 89 minuta, ku pati dy pasime kyçe dhe 37 të sakta në total duke shtuar edhe pesë driblime. /Telegrafi/

TË FUNDIT
4 orë
Chelsea merr 28 futbollistë në SHBA, ftohet edhe Armando Broja
5 orë
Ballkani luan sot ndaj Hamrun, në rrethin e dytë të Ligës së Konferencës
6 orë
Një tjetër lajm i keq për Harry Kane
6 orë
U përfol për një transferim në Arabinë Saudite, Guardiola sqaron të vërteten e De Bruyne
19 orë
​Milani tenton sërish për Brojën

ME TE LEXUARA

1 ditë
Real pritet të shesë 4 milionë fanella të francezit në vit
1 ditë
Osimhen për të thyer rekordin? Shitjet më të shtrenjta të Serisë A
1 ditë
Manaj pritet në mënyrë fantastike nga fansat e Sivassporit
21 orë
Shëndrit Deari shpallet kampion i ri tenisit në Maqedoni të Veriut
19 orë
​Milani tenton sërish për Brojën

LEXO MË SHUMË

Armando Broja

Chelsea merr 28 futbollistë në SHBA, ftohet edhe Armando Broja

ballkani kf

Ballkani luan sot ndaj Hamrun, në rrethin e dytë të Ligës së Konferencës

kane

Një tjetër lajm i keq për Harry Kane

Pep Guardiola

U përfol për një transferim në Arabinë Saudite, Guardiola sqaron të vërteten e De Bruyne

Armando Broja

​Milani tenton sërish për Brojën

shendrit dehari

Shëndrit Deari shpallet kampion i ri tenisit në Maqedoni të Veriut

rej manaj

Manaj pritet në mënyrë fantastike nga fansat e Sivassporit

osimeh

Osimhen për të thyer rekordin? Shitjet më të shtrenjta të Serisë A

mbappe mbape

Real pritet të shesë 4 milionë fanella të francezit në vit

INFO

NA NDIQ