Nga sasitë e parave të konfiskuara në Manastirin e Banjskës duken edhe denarë (VIDEO)

Picture of ina-online
ina-online

26/09/2023

Ministria e Brendshme e Kosovës dje ekspozoi tërë arsenalin e kapur në ambientet e Manastirit të Banjskës së komunës së Zveçanit, ku përpos armëve të llojeve të ndryshme dhe pajisjesve të tjera, janë gjetur edhe para, përcjell INA.

Sipas raportit të policisë janë gjetur 1800 copë kartmonedha prej të cilëve në një cep duken edhe denarë. Ministri i Punëve të Brendshme të Kosovës, Xhelal Sveçla theksoi se gjatë aksionit të Policisë së Kosovës kanë gjetur armë të rënda dhe municione.Ndër të tjera Sveçla tha se kanë gjetur harta dhe plane të detajuara të braktisura nga grupi terrorist.

“Ata individë përveç armatimit kanë pasur edhe mjete të rënda, si autoblinda me të cilat kanë zhvilluar operacionin e tyre. Falë profesionalizimit të Policisë plani i këtij grupi ka dështuar. Ne kemi gjetur edhe harta e plane të cilat tregojnë për organizimin e gjatë dhe të mirëmenduar. Këto harta e dokumente nuk kanë të bëjnë me grupe lokale por me organizim terrorist”- tha ai.

Pjesëtari i Policisë së Kosovës Afrim Bunjaku u vra, një u plagos dhe një tjetër u lëndua, pas një sulmi nga persona të armatosur në Banjskë të Zveçanit, rreth orës 3 të mëngjesit të së dielës.Organet e rendit zyrtarisht kanë konfirmuar se tre sulmues janë vrarë dhe gjashtë të tjerë janë arrestuar, dy prej tyre të uniformuar dhe katër të tjerë që ndihmonin në operacion përmes radiolidhjeve.Prova të reja, pajisje e materiale janë gjetur e konfiskuar në orët e fundit nga vendi i ngjarjes në të cilin për orë të tëra gjatë ditës së djeshme pati shkëmbime me armë zjarri mes një grupi terrorist dhe Policisë se Kosovës. (INA)

shiko nga minuta 0:40

TË FUNDIT
59 sekonda
Kamala Harris në kërkim të profilit politik dhe parave
36 minuta
Goditen dy kompani të lojrave të fatit në Maqedoni, i merren licencat
2 orë
Këshilli Evropian vendos për heqjen e vizave për shtetasit e Kosovës që kanë pasaporta të Serbisë
2 orë
LSM: Shpenzimet për një familje në Maqedoni për muajin korrik, 60.570 denarë
2 orë
Taravari: BDI kishte 22 vite për të implementuar idetë

ME TE LEXUARA

17 orë
Flet e dashura e Faton Hajrizit: Pa e pa trupin e tij nuk besoj që ka vdekur
2 orë
LSM: Shpenzimet për një familje në Maqedoni për muajin korrik, 60.570 denarë
15 orë
CNN zbulon prapaskenat, ja kur e mori Joe Biden vendimin përfundimtar për t’u tërhequr nga gara për President
2 orë
Këshilli Evropian vendos për heqjen e vizave për shtetasit e Kosovës që kanë pasaporta të Serbisë
8 orë
Maqedonia e Veriut do të rris numrin e fluturimeve me çmime të ulta

LEXO MË SHUMË

Kamala Harris 2

Kamala Harris në kërkim të profilit politik dhe parave

kazino

Goditen dy kompani të lojrave të fatit në Maqedoni, i merren licencat

Keshilli-Evropian-flamuri-rus-

Këshilli Evropian vendos për heqjen e vizave për shtetasit e Kosovës që kanë pasaporta të Serbisë

fature-market

LSM: Shpenzimet për një familje në Maqedoni për muajin korrik, 60.570 denarë

arben taravari

Taravari: BDI kishte 22 vite për të implementuar idetë

derivate nafta dizeli benzin

Ulen çmimet e derivateve të naftës

sleep-gjumi-baby

Qeveria VMRO dhe VLEN parasheh masa të reja për rritjen e natalitetit

Saranda

Hotelet në Sarandë dhe Ksamil ulin çmimet, nisin fushata në rrjete sociale

liqeni i ujmanit

Sulmi në Liqenin e Ujmanit, policia identifikon një të dyshuar

INFO

NA NDIQ