Nga sot hyn në fuqi ndalesa për përdorimin e celularëve në shkollat fillore

INA
INA

4 Shtator, 2023

Miratohet vendimi që në të gjithë shkollat fillore në territorin e Maqedonisë së Veriut ndalohet përdorimi i celularit nga nxënësit.

Së fundmi Shkolla ”Alija Avdoviq” në fshatin Batincë ka njoftuar se nga sot (e hënë) hyn në fuqi ndalesa për bartjen e telefonave në shkollë dhe përdorimi i kufizuar i telefonave nga arsimtarët sipas udhëzimit të MASH-it, përcjellë Klan M.

”Lajmërim për nxënësit e sh.f. “Alija Avdoviq ” – Batincë.

Sipas udhëzimit të Ministrisë së Arsimit dhe Shkencës, njëzëri i miratuar në Këshillin Arsimor të shkollës “Alija Avdoviq ” lajmërohen të gjithë nxënësit që nga klasa e parë deri në klasën e nëntë, që prej nesër 4.9.2023 hyn në fuqi ndalesa absolute e bartjes së telefonave në shkollë dhe përdorimi i kufizuar i telefonave nga arsimtarët.

Po ashtu pirja e duhanit në shkollë është kthyer në një shqetësim si për autoritetet e institucioneve ashtu edhe për nxënësit tanë. .Këshilli ynë i shkollës bashkë me drejtorin kanë vendosur që pirja e duhanit në ambientet e shkollës nga data : 04.09.2023 do të jetë rreptësisht i ndaluar. Çdo prind do ta ketë numrin e telefonit të kujdestarit të klasës, të shërbimit profesional dhe të drejtorit për çdo nevojë të nxënësit. Ky lajmërim duhet të merret si serioz, sepse çdo telefon i zënë në hapsirat e shkollës do të merret dhe nuk do të kthehet deri në fund të vitit shkollor” – thuhet në njoftim. /KlanMacedonia/

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

vucic

Vuçiq tregon se sa forca i ka në kufi me Kosovën

Blerim-Latifi

Ikën cullak n’Serbi (FOTO)

Screenshot_2023-09-30-17-32-39-370-edit_com.facebook.katana

Pilotja amerikane që bombardoi Serbinë për 200 orë rresht

nato-1

Këto janë instrumentet e NATO-s për stopuar Serbinë

IMG_5631

REL: Vërehet lëvizja e një kolone ushtarake në jug të Serbisë (FOTO)

IMG_5630

Radojçiq shfaqet në publik, shkon në Ministrinë e Brendshme!

pendarovski-nato

Pendarovski: Mirë që Maqedonia, Mali i Zi dhe Shqipëria janë anëtarë të NATO-s, që të parandalohet konfrontimi ndërmjet ushtrisë së Kosovës dhe Serbisë

michael roth

Ushtria serbe afër kufirit të Kosovës, ish-ministri gjerman: Ku dreqin është BE-ja?

Screenshot_2023-09-30-13-54-28-023-edit_com.facebook.katana

Ish-eprori i FSK: Kryeministër Kurti mos u bë kaq i lig, shumë i lig

INFO

NA NDIQ