Nga sot karburanti është më i shtrenjtë

INA
INA

15 Gusht, 2023

Nga mesnata, benzina, dizel dhe vaji ekstra i lehtë për amvisëri u rritën për një denar e gjysmë, vendosi Komisioni Rregullativ për Energji.

Sipas këtij vendimi, çmimi i ri i EUROSUPER BS-95 është 86,50 den/litër, ai i EUROSUPER BS-98 është 88,50 den/litër dhe i naftës me çmim 81 den/litër. Çmimi me pakicë i vajit ekstra të lehtë për amvisëri është 80,50 den/litër.

Edhe çmimi me pakicë i mazutit rritet për 0,801 den/kg, krahasuar me çmimin e përcaktuar më parë dhe kushton 46,592 den/kg.

Vendimin e ri për rritjen e çmimeve RKE e shpjegon me rritjen e çmimeve të derivateve të naftës në bursat botërore.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

LSDM

Kovaçevski: LSDM-ja është e hapur për të gjithë anëtarët e saj, gjithkush mund të japë kontribut

spital-infermiere-mjeke

Në spitalin e Manastirit mjekët paguheshin për kujdestari edhe kur nuk punonin

Kuvendi parlamenti maqedoni

Ligji për amnisti është dorëzuar në Kuvend – do të zbatohet me procedurë të shkurtuar

Gruevski-Mijallkov-dhe-Jankullovska-780x439

Jankullovska: Unë kurrë nuk jam pajtuar me arratisjen e Gruevskit

burgu

Me 24 milionë euro do të ndërtohet objekt i ri për burgun e Idrizovës, ja sa të burgosur pritet të vendosen në këtë objekt

spital-1130x635-1-696x391

Nëna e 17-vjeçarit me autizëm që u keqtrajtua në Demir Hisar: Mezi rrinte në këmbë, ishte i mbidozuar nga ilaçet

kovacevski

Kovaçevski demanton Alitin: S’kam biseduar me Ahmetin për Ligjin e UÇK-së!

maqedoni-flamuri

Maqedonia e Veriut ndër 50 vendet më të sigurta në botë

dimitar kovacevski

Kovaçevski: Persona të caktuar nuk do të përfitojnë nga amnistia! LSDM do të ndërhyjë me amendamente

INFO

NA NDIQ