Nga sot vendimet për izolim nga COVID-19 do të jepen në formë elektronike

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

08/02/2022

Vendimet për izolim nga COVID-19 nga sot mund të gjenden në formë elektronike përmes faqes vakcinacija.mk, ndërsa ka mbrojtje maksimale të privatësisë, përcjell Telegrafi Maqedoni.

Në bazë të Vendimit të Qeverisë për ndryshimin e mënyrës së paraqitjes së vendimeve për izolimin e personave pozitivë me COVID-19 dhe kontakteve të tyre, ju njoftojmë se nga sot platforma në të cilën çdo qytetar që duhet të merr vendim për izolim do të kenë akses vetëm në vendimin e tyre pa pasur akses në të dhënat e shtetasve të tjerë të cilëve u është shqiptuar vendimi për izolim.

Qasja është e mundur përmes një baneri në ueb-faqen e Inspektoratit Shtetëror Shëndetësor dhe Sanitar (http://dszi.gov.mk/) e cili ju çon në portalin Vakcinacija.mk ose direkt në https://vakcinacija.mk/landing.

Procedura është e thjeshtë. Qytetarët që nuk kanë krijuar një profil deri më tani, do të duhet të regjistrohen në Portal duke krijuar një profil i cili mundëson gjenerimin e vendimit për izolim e cila nënshkruhet në mënyrë digjitale nga Inspektorati Shtetëror Sanitar dhe Shëndetësor.

Të gjithë personat që deri më tani kanë profilin e tyre në vakcinacija.mk, do të mund ta gjenerojnë vendimin në të njëjtën mënyrë si çertifikatat për vaksinimin kundër COVID-19 ose që ka kaluar COVID-19.

TË FUNDIT
33 minuta
Gashi: Me VMRO-në kemi biseduar për t’i përfunduar projektet shqiptare që janë nisur me vite
1 orë
U përpoqën, por nuk arritën – S’ka takim Siljanovska-Radev në Vatikan
3 orë
Stadiumi i Tetovës përplas Qeverinë me Komunën
3 orë
Spaskovski: Sjellja e partnerit të koalicionit, BDI-së, ka ndikuar në rezultatin e keq zgjedhor të LSDM-së
4 orë
Fillon debati për miratimin e propozim-rezolutës për gjenocidin në Srebrenicë

ME TE LEXUARA

1 ditë
Një vit pasi u vendos në listën e zezë, Ramiz Merko u paraqit në gjykatë
7 orë
Debatet për legjitimitet janë të sforcuara, vetëm tregojnë se Fronti Europian me çdo kusht ka qejf të jetë në Qeveri!
2 ditë
Mbi 1,400 akademikë izraelitë kërkojnë përfundimin e luftës në Gaza
1 ditë
VLEN i merr një deputet Frontit në njësinë 6
1 orë
U përpoqën, por nuk arritën – S’ka takim Siljanovska-Radev në Vatikan
1 ditë
Banorët e Likovës fillojnë me paraqitjen e dëmeve bujqësore pas reshjeve të djeshme
12 orë
GJYQI NDAJ TRUMPIT: Tani topi është në fushën e ish-presidentit
1 ditë
Vazhdon abuzimi me çmimet, kryesisht në produktet ushqimore

LEXO MË SHUMË

Afrim Gashi

Gashi: Me VMRO-në kemi biseduar për t’i përfunduar projektet shqiptare që janë nisur me vite

Screenshot_20240523-132104~2

U përpoqën, por nuk arritën – S’ka takim Siljanovska-Radev në Vatikan

bilall kasami stadium

Stadiumi i Tetovës përplas Qeverinë me Komunën

oliver spasovski

Spaskovski: Sjellja e partnerit të koalicionit, BDI-së, ka ndikuar në rezultatin e keq zgjedhor të LSDM-së

srebrenica

Fillon debati për miratimin e propozim-rezolutës për gjenocidin në Srebrenicë

ziadin sela

Kujt i takon legjitimiteti pas rivotimit? Sela: Edhe fituesi në kampusin shqiptar duhet të marrë mandat

arber ademi

Si e humbi Fronti një deputet në Llërcë? Ademi: Nuk i pranojmë rezultatet! Ibrahimi: Ankesat të dërgohen në KSHZ

LSDM SDSM Kovacevski zecevic

Pas dorëheqjes së Kovaçevskit, LSDM-ja fillon përgatitjet për zgjedhjen e liderit të ri

KSHZ-Komisioni

Rivotimi/ VMRO s’ka vendosur për ankesa, Fronti Evropian do të ankohet për procesin e rivotimit në Llërcë

INFO

NA NDIQ