Nga stuhitë vdekjeprurëse në Evropë, tre të vdekur

0

Stuhitë e dimrit të cilat po përhapen në të gjithë Evropën Perëndimore, kanë lënë tre persona të vdekur, transmeton Klan Kosova.

Dhjetëra mijëra njerëz janë prekur nga reduktimet energjetike dhe fluturimet janë ndërprerë.

Dy njerëz u mbytën në bregun verior të Spanjës pasi u zhdukën nga një valë e madhe dhe një skiator u vra nga një pemë në Alpet franceze.

 

 

 

People watch waves crashing against the seafront in Auderville, Normandy, as storm Eleanor hits the northern part of France on 3 January 2018

Debris of a roof lay in a street in Stuttgart, south-western Germany, after the region was hit by Storm Burglind on 3 January 2018

Overturned lorry on A1 between Oensingen and Niederbipp in Switzerland, 3 January 2018