Nga Suedia në Shkup për ta takuar Albin Kurtin! Qytetarja: Dua një Albin edhe në Maqedoni!

INA
INA

11 Gusht, 2023

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti sot do të qëndrojë për vizitë në Shkup e Tetovë, ku do të realizojë takim me përfaqësuesit e Komunës së Tetovës dhe Çairit.

Për ta pritur kryeministrin Kurti qytetarët kanë nis të tubohen para Memorialit të UÇK-së, tek Shqiponja në Komunën e Çairit ku është paraparë të inaugurohet një rrugë me emrin e veprimtarit Adem Demaçi.

Gazeta LAJM, ka intervistuar një qytetare e cila tha se ka ardhur nga Suedia në Shkup për ta takuar kryeministrin Kurti.

“Politikan si Albin Kurti lindin në 100 vjet. Gjithë familja mbështesim politikat e Albin Kurtit. Do të doja që të ketë politikan të tillë edhe në Maqedoninë e Veriut, ku shqiptarët akoma diskriminohen”, tha mes tjerash kjo qytetare.

Pas përfundimit të vizitës në Shkup, Kurti do të qendrojë në Tetovë, ku do të pritet nga kryetari i komunës Bilall Kasami./Gazeta LAJM

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Kreshnik Bekteshi

Bekteshi thotë se masat e Qeverisë po japin efekt: Çdo shtëpi do të kursejë deri në 2.500 denarë

shkupi

BERZH: Maqedonia këtë vit do të ketë rritje ekonomike për 2%, vitin e ardhshëm për 3%

Fatmir-Bytyqi

Bytyqi për Zërin e Amerikës: Partnerët tanë strategjikë vërejnë dhe mbështesin përparimin tonë drejt Bashkimit Evropian

2579CC16-59D8-405E-B69C-2C3375E03728

Çka paralajmëron Fatmir Limani?!

policia-714x420

Të shtëna me armë zjarri në Gjorçe Petrov, plagoset një person

abdulla mehmeti

Shërbimet sekrete serbe dhe ruse janë të infiltruara thellë edhe në Maqedoni

nato-mkd-zname

Sot në Shkup mbahet konferenca e shefave të Shtatmadhorive të armatave nga vendet anëtare të NATO-s

Ali Ahmeti

Ali Ahmeti: Shpifjet nuk mund të na zhvendosin nga platforma për shqiptarët

Klinika-Shkup

VMRO alarmon për parregullsi në furnizimet publike në Hematologji: Drejtoreshë vajza, babai ofertues për furnizime

INFO

NA NDIQ