Ngadalë po shohim impotencën e BDI-së në qeverisjen maqedonase

INA
INA

9 Qershor, 2023

Selim Ibraimi
Ngadalë po shohim impotencën e BDI-së në qeverisjen maqedonase. Nuk mund të lëvizin me 20%. Vetëm përfaqësimi me Grubin, Osmanin, dhe disa tjerë që dikur ishin djemë të rinj të shkollës politike të ish-shefit të inteligjencës Mialkov, nuk e tregojnë vullnetin e shqiptarëve në Maqedoni dhe as më pak se nga shkojnë shqiptarët.
–Ahmeti madje ka ndryshuar shumë prej vitit 2002 dhe gjatë qeverisjes së tij me Gruevskin. Atij ende i mungon vizioni për ndryshim dhe prosperitet. Argumentet e Ahmetit dita-ditës po bëhen jo bindëse për njerëzit dhe bashkë partiakët e tij të dikurshëm se nuk mund të ushtrojnë presion mbi partnerët e koalicionit. Mbase pafuqia e tyre është e vërtetë, ndërsa reklama është e madhe.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

xhelal svecla

Demaskimi i Serbisë

Lutfi Dervishi

Kur drejtësia bëhet për tik tok

anisa bahiti

Vuçiçi “evropian” u zhduk, u kthye Vuçiçi radikal!

xhevdet nasufi

Dialogu pas 24 shtatorit

cun

Edhe njiherë po t’them: – O teveqeli i Shqipnisë!

flamuri-kuq-e-zi

“Shqiptarët nuk janë trima, nuk kanë qejf të vdesin, sa më larg frontit aq më të çartur janë”

Vucic Vulini

Qasja e Perëndimit ndaj Vuçiçit ‘të padjallëzuar’ rrezikon të destabilizojë Ballkanin

Kim Mehmeti

Kosovën më shumë e ka dëmtuar Rama se sa Vuçiqi?

andi-bushati

Katër pika ku Rama është rreshtuar pro Serbisë

INFO

NA NDIQ