Ngjitëset e tabelave “NMK” shiten në internet për 50 denarë

INA
INA

14/02/2024

Ngjitëset e tabelave “NMK” u shfaqën në shitje në faqet e internetit, me çmim prej 50 denarë.

Ndërsa ka një nxitim në stacionet e kontrollot teknik, disa faqe kanë shfaqur postime që ofrojnë ngjitëse edhe me dërgesë në adresën e shtëpisë me kargo, dhe gjithashtu pretendojnë se janë rezistente ndaj ndikimeve të jashtme.

Paraprakisht, Ministria e Punëve të Brendshme kishte vendosur që ngjitësit me shenjën NMK të jenë në përgjegjësi të Ministrisë së Punëve të Brendshme.

“Ngjitëset do të jenë falas për qytetarët dhe do të duhet të ngjiten në targa”, njoftoi ministria javën e kaluar.

Stacionet e kontrollit teknik janë të mbushura me njerëz këto ditë.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Keshilli-i-Sigurimit-OKB

Guterres drejtuar Këshillit të Sigurimit të OKB-së: As rajoni dhe as bota s’mund të përballojnë një luftë tjetër

shkupi

Turistët nga Turqia dominojnë për turizëm në Maqedoninë e Veriut

BE bruksel EU Bashkimi Evropian Unioni

EMRAT/ Ja kush janë ambasadorët dhe emisarët e rinj të BE-së në Ballkanin Perëndimor

hotel mijallkov oher

Kompania e Mijallkovit filloi me ndërtimin e një hoteli luksoz në Ohër, reagon “02 Iniciativa”

moti shiu

Ndryshime të mëdha të motit: Nga mesi i javës Maqedonia duhet të përgatitet për ulje drastike të temperaturave

nafta tregjet

Rritet çmimi i arit dhe i naftës! Si po ndikon në tregjet financiare sulmi i Iranit ndaj Izraelit

FLAMUR-MK-1-696x397

Shkupi formon shtab krize për evakuimin e shtetasve nga Lindja e Mesme

shkupi

Gjuha e urrejtjes në Maqedoni, një realitet shqetësues

srebrenica

Maqedonia e Veriut do të mbështesë një rezolutë për gjenocidin në Srebrenicë

INFO

NA NDIQ