Ngjitëset ‘NMK’ në targa ja sa do të kushtojnë?

ina-online
ina-online

17/01/2024

Në vend të targave të reja do të aplikohen ngjitëse me kodin e emrit të ri kushtetues “NMK”.

Kjo masë do nis të aplikohet nga 13 shkurti, por deri tani nuk ka ngjitëse të tilla.

MPB-ja informon për “Sloboden Pecat” thekoi se është në proces dhe se operatori i përzgjedhur ekonomik do të mbërrij në kohë.

Ngjitëset do të kushtojnë nga 30 deri në 50 denarë.

“Ju informojmë se sipas vendimit për ndryshimin dhe plotësimin e vendimit për çmimet e formularëve të nxjerrë nga Ministria e Punëve të Brendshme, të publikuar në Gazetën Zyrtare të Republikës së Maqedonisë së Veriut nga 03.01.2024, çmimet e ngjitëseve do të variojnë nga 30 deri në 50 denarë. Sipas Marrëveshjes Kornizë për prokurimin e targave të regjistrimit, është lidhur një marrëveshje porosie me operatorin ekonomik të përzgjedhur, për të cilin janë duke ecur afatet ligjore për dorëzimin e ngjitëseve”, thonë nga MPB.

Qytetarët që kanë automjete do të mund t’i ndërrojnë ngjitëse edhe pas datës 12 shkurt, por nga 13 shkurti nuk do të mund të dalin jashtë vendit me targat e vjetra të shënuara “MK”.

Tenderin për blerjen e afisheve “NMK” e ka fituar kompania “Kvantum dooel Shkup”, ndërsa prodhues i pllakave do të jetë kompania gjermane “EHA Hoffman”.(INA)

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

dokumente pasaporta

Qytetarët e Shkupit mund të kontrollojnë online nëse pasaporta e tyre është gati

termet

Tërmet në afërsi të Ulqinit

Talat Xhaferi

Xhaferi në Samitin e Investimeve për Ballkanin Perëndimor të BERZH-it

Izet Mexhiti

Mexhiti mesazh Grubit: S’jemi derivat i Dik Martit dhe shtëpive të verdha

Taravari Gostivar

Halil Snopçe u caktua kryetar i shtabit zgjedhor të degës së ASH në Gostivar

Arben Taravari3

Taravari: Maqedonia një herë ka zgjedhur president në Kuvend, pse mos ta bëjmë sërish!

bdi kryesia

BDI e vetme apo bashkë Selën në zgjedhje, në lojë edhe emra tjerë?!

levizja-besa

Lëvizja BESA zgjodhi shefin e shtabit zgjedhor (FOTO)

fatmirbytiqi

Bytyqi: Kjo qeveri është treguar me vepra e jo me fjalë

INFO

NA NDIQ