Ngordh gjirafa Kasper, Kopshti Zooligjik i Shkupit mbetet me vetëm me një gjirafë

Iliria News Agency
Iliria News Agency

04/05/2023

Ka ngordhur gjirafa Kasper në Kopshtin Zoologjik të Shkupit. Informacionin e konfirmoi edhe drejtori Zoran Popov, i cili pret rezultatet e obduksionit.

Sipas Kopshtit Zoologjik të Shkupit, gjirafa Kasper disa muaj nuk ka gjendje në gjendje të mirë.

“Gjirafa Kasper kishte 12 vjet, ndërsa në Kopshtin Zoologjik në Shkup është nga viti 2022. Do të bëhen të ditura arsyet e ngordhjes, pasi të marrin rezultatet e obduksionit që e bëri Fakulteti i Veterinarisë”, thuhet në njoftimin e Kopshtit Zoologjik

Kjo është gjirafa e dytë që ngordh. Gjirafa tjetër ngordhi në vitin 2014 me 3 vjet e gjysmë edhe pse jetëgjatësia e këtyre kafshëve është 25 vjet.

Për momentin Kopshti Zoologjik i Shkupit mbetet me vetëm një gjirafë.

https://www.facebook.com/100064580296328/posts/pfbid029w8Mo2tRooAD8QJ42a51VCmrBfDZi6DUZmtYDbHUd3uA2Qp33qG54DMv8g1DpU65l/?app=fbl

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

rama zelenski

Zelensky nderon me dekoratën më të lartë Ramën, nënshkruhen marrëveshjet e miqësisë

Screenshot_2024-02-28-10-55-47-940_com.miui.gallery-edit

Xheladini: Pse rritje pagash vetëm për Universitetin Kirili dhe Metodi” në Shkup dhe jo për Universitetin e Tetovës

gjykata-kushtetuese

Gjykata kushtetuese duhet të sjellë vendim për “nacionalitetin” në Ligjin për evidencën amë

musa blerim

“Siklet” në BDI! Musa Xhaferi insiston që të jetë bartës liste në zonën e 5-të zgjedhore, Blerim Bexheti në zonën e 1-rë

kuvendi parlamenti

Kuvendi do ta mbajë mbledhjen e 145-të: zgjedhja e anëtarit të KSHZ-së, vazhdimi i vlefshmërisë së pasaportave, ligji për lojërat e fatit…

Bujar Osmani

Osmani: Ukraina lufton për të gjithë ne! Nëse fiton Rusia, ne e kemi radhën

universiteti-i-tetoves-UT

5 universitetet shtetërore reagojnë kundër diskriminimit që ua ka bërë kuvendi dhe qeveria

lista zgjedhore

Prej sot mund të verifikoni nëse gjendeni në listën zgjedhore

termet

Regjistrohet tërmet në Maqedoninë e Veriut, epiqendra në Shqipëri

INFO

NA NDIQ