Ngrihen çmimet e qumështit, prodhimeve të qumështit dhe brumërave

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

10/03/2023

Ngrihet, gjegjësisht ulet çmimi i brumërave për 15 për qind, krahasuar më çmimin që ishte nëpër dyqane më 1 mars 2023, gjegjësisht për 8 deri në 9 denarë, kështu deklaroi sot kryeministri Dimitar Kovaçevski. Sipas tij shlyhen të dhënat doganore për import të këtyre produkteve për periudhën nga 13 marsi deri më 31 maj 2023.

Kovaçevski gjithashtu informoi se për 10 për qind ngrihen dhe ulen çmimet e disa produkteve të qumështit.

TË FUNDIT
5 minuta
Kërcënoi nënën, arrestohet një person në Tetovë
6 minuta
A do të kthehet trupi i Faton Hajrizit në Kosovë, ja çka tha sot Daçiqi nga Tabanoci
11 minuta
Daçiq për ish-ushatrin e UÇK-së Blerim Ramadani: Presim që të ekstradohet, është çështje e Maqedonisë së Veriut
1 orë
Siljanovska Davkova i pranoi letrat kredenciale të ambasadorit të ri shqiptar Denion Mejdani
1 orë
Këta janë drejtorët e rinjë nëpër burgje

ME TE LEXUARA

1 orë
Siljanovska Davkova i pranoi letrat kredenciale të ambasadorit të ri shqiptar Denion Mejdani
19 orë
Gërvalla vjen me një lajm të mirë për mërgimtarët
1 ditë
Shkrimi nga Sarajeva që shkaktoi reagime në Kosovë, përmendi dy portalet kosovare se marrin para nga Serbi
16 orë
Blendi Fevziu: 10 euro një shishe uji në jug, na marrin për budallenj. Po ja marrin frymën pushuesve me çmimet
24 orë
Antikorrupsioni/ Punësime gjatë zgjedhjeve – inicohet procedurë kundër një ish zv/ministri?!
5 orë
Për festën e Ilindenit, Siljanovska-Davkova në Pelincë dhe Prohor Pçinski, Mickoski në Krushevë, Gashi në Shkup
11 minuta
Daçiq për ish-ushatrin e UÇK-së Blerim Ramadani: Presim që të ekstradohet, është çështje e Maqedonisë së Veriut
18 orë
Pronat e sekuestruara të Radoiçiqit i kalojnë Policisë së Kosovës

LEXO MË SHUMË

policia-tetoves-spb-mpb

Kërcënoi nënën, arrestohet një person në Tetovë

IMG_4698

A do të kthehet trupi i Faton Hajrizit në Kosovë, ja çka tha sot Daçiqi nga Tabanoci

IMG_4698

Daçiq për ish-ushatrin e UÇK-së Blerim Ramadani: Presim që të ekstradohet, është çështje e Maqedonisë së Veriut

IMG_0044

Siljanovska Davkova i pranoi letrat kredenciale të ambasadorit të ri shqiptar Denion Mejdani

burgu-idrizove

Këta janë drejtorët e rinjë nëpër burgje

IMG_4697

Fetai: Jo serioze idena e BDI-së për rajonalizimin e shtetit! E kanë humbur rrugën në oborr

arben taravari2

Taravari: Deri në fund të vitit, vendime pune edhe për personelin mjekësorë me shkollë të mesme

vanja

Hetimi për vrasjet Vanja-Zhezhovski ka përfunduar, prokuroria kërkon bashkimin e procedurave gjyqësore

faton hajrizi

Avokati Koci konfirmon se e ka gjetur vendin ku mbahet trupi i Faton Hajrizit

INFO

NA NDIQ