Nikollovski: Amnisitimin e Gruevskit e kanë kërkuar njerëz të LSDM-së dhe BDI-së

ina-online
ina-online

20/09/2023

Nënkryetari i VMRO-DPMNE-së, Aleksandar Nikollovski, në emisionin “Intervistë në SHENJA”, tha se presidenti Stevo Pendarovski është president i cili e rrëzon pozitën e presidentit. Nikolovski këtë e tha në kontekstin e deklaratës së presidentit Pendarovski për kërkesën që ka ardhur në adresë të tij për amnistimin e Nikolla Gruevskit.

Sipas tij, kërkesë për të amnistuar Gruevskin ka patur nga pushteti.

“Është bërë nga më shumë njerëz në një takim, me njerëz të LSDM dhe BDI-së, ku ka qenë edhe presidenti aty. Dhe ai këtë e tha vetëm. Pyetja është tani se kush e ka kërkuar këtë, dhe tani ai këtu mbetet. Për shkak se nëse tregon kush ja ka kërkuar i rrënon themelet e kandidaturës së tij, ngase pret përkrahje, nëse hesht i bie që gënjen dhe shpik gënjeshtër”, tha Nikollovski. /SHENJA/

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

kercove

Digjet një shtëpi në Kërçovë, humb jetën një 79-vjeçar

shkolla-nxenes-780x439-1

Zgjidhet problemi me nxënësit shqiptarë në Çashkë të Velesit, filloristët ndjekin mësimin në shqip

stoilkovski

Stoilkovski lë në pikëpyetje pjesëmarjen e VMRO në Qeverinë teknike

Xheladin-Murati-780x470-1-696x419

Murati me kritika të ashpra për politizimin e arsimit

kkk

Spitali Klinik i Tetovës pranon donacion mbi 1 milion euro nga kompania Ecolog (VIDEO)

pazar-treg-shkup-1

Masat anti-krizë, masa populiste për vota në zgjedhje

xhelo

Murati me kritika të ashpra për politizimin e arsimit

vmro

VMRO: Me Talatin kryeministër, bëhet “BDI-zimi” i Maqedonisë

Krenar Lloga

Lloga: Presim që Palevski të ekstradohet sa më shpejtë! 

INFO

NA NDIQ