Nikollovski: E kam parë intervistën e Ali Ahmetit në TV21, pajtohem vetëm për një punë

Picture of INA
INA

18/09/2023

Nënkryetari i VMRO-DPMNE-së, njëherë edhe deputet, Aleksandar Nikollovski tha se e ka parë intervistën e kreut të BDI-së Ali Ahmeti në TV21 dhe se me të pajtohet për dy çështje, respektivisht se VMRO-ja si parti nuk ka marrëveshje me pushtetin për votimin e ndryshimeve kushtetuese dhe se të njëjtat nuk miratohen, siç tha Nikollovski nën diktat bullgar.

“E kam parë intervistën, zakonisht nuk pajtohem me Ali Ahmetin por ka një punë për të cilën do të pajtohem, kjo është që në intervistë tha se marrëveshje me VMRO-DPMNE-në për ndryshime kushtetuese nuk ka, siç tha që VMRO-DPMNE nuk mbështet ndryshime kushtetuese nën diktatin bullgar. Kështu që kjo është vërtetim edhe i qëndrimit tonë. Qëndrimi jonë mbetet i pandryshuar. Është e qartë se në Kuvend nuk ka 2/3 për miratimin e ndryshimeve kushtetuese, dalja më e mirë nga kjo krizë politike janë zgjedhjet e parakohshme”, tha Nikollovski.

TË FUNDIT
3 orë
Granit Osmani është caktuar drejtor i Agjencisë për Zbatimin e Gjuhës Shqipe
5 orë
Herolind Sakipi, drejtor i ri i ISHP Qendra e Shëndetit Publik në Kumanovë
6 orë
Fatime Fetai doktoroi në fakultetin juridik në Shkup
9 orë
Këto janë të përzgjedhurit për drejtorë nga ASH e Taravarit në Kumanovë
11 orë
Ali Ahmeti: Beteja për legjitimit dhe dinjitet në çdo vendbanim dhe institucion

ME TE LEXUARA

9 orë
Këto janë të përzgjedhurit për drejtorë nga ASH e Taravarit në Kumanovë
1 ditë
Shërbimi Sekret Amerikan: Trump është i sigurt. Nisin hetimet
15 orë
Alternativa-Likovë me tre poste në Qeveri
6 orë
Fatime Fetai doktoroi në fakultetin juridik në Shkup
20 orë
Kurtishaj: Durrësi është boshatisur nga pushuesit e Kosovës për këtë arsye, ja çka pritet të ndodhë
15 orë
Kasami i kundërpërgjigjet Ahmetit: VLEN ka legjitimitetin e plotë të përfaqësimit të shqiptarëve, merru me funksionarët e tu
5 orë
Herolind Sakipi, drejtor i ri i ISHP Qendra e Shëndetit Publik në Kumanovë
19 orë
Mot me diell dhe temperatura deri në 42 gradë Celsius
13 orë
Çfarë Trump i tha sigurimit pak sekonda pasi u qëllua

LEXO MË SHUMË

IMG_4368

Granit Osmani është caktuar drejtor i Agjencisë për Zbatimin e Gjuhës Shqipe

herol-750x896

Herolind Sakipi, drejtor i ri i ISHP Qendra e Shëndetit Publik në Kumanovë

IMG_4366

Fatime Fetai doktoroi në fakultetin juridik në Shkup

arben taravari kumanove

Këto janë të përzgjedhurit për drejtorë nga ASH e Taravarit në Kumanovë

Ali Ahmeti fronti

Ali Ahmeti: Beteja për legjitimit dhe dinjitet në çdo vendbanim dhe institucion

IMG_4361

Kasami: VLEN po shkon drejt bashkimit të strukturave

IMG_4362

Mickoski edhe djalin e kishte me vete në Amerikë, kush i’a pagoi harxhimet?!

IMG_4360

Taravari: Ahmeti di të veprojë si opozitar i vërtetë

IMG_4359

Mexhiti për tubimin e BDI-së: Po bëjnë si “pula pa kokë”

INFO

NA NDIQ