Nikollovski: Kompania e djalit të Dodikut fiton tendera në MPB-në e Maqedonisë, ai është në listën e zezë amerikane

Iliria News Agency
Iliria News Agency

03/03/2022

Kompania e djalit të liderit serb në Bosnje, Millorar Dodik, fiton tenderë në MPB-në e Maqedonisë së Veriut edhe pse është në listen e zezë amerikane.

Këto të dhena skandaloze i ka nxjerre në siperfaqe nenkryetari i VMRO-DPMNE-së, Aleksandar Nikollovski si mysafir në televizionin Kanal5.

Sipas Nikollovskit, kompania e djalit të Dodikut e ka furnizuar MPB-në e vendit tonë me 1.500 kompjuterë”.

“Djali i Dodikut gjendet në listen e zezë amerikane. Kam frikë se i tërë sistemi i sigurisë në MPB është në pëllëmbë të nje kompania të kompromituar”, deklaroi Nikollovski.

Ai akuzoi pushtetin aktual se deri sa ka gojën plot me NATO dhe BE, tenderë u ndan kompanive të dyshimta me pronarë që gjenden në listen e zezë amerikane. /Almakos

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

stevo pendarovski

Pendarovski: Nuk ka plan “B” për ndryshimet kushtetuese, vetëm plan “A”

bujar osmani

Osmani: Marrëveshja e Ohrit ma ka mundësuar që të mbërrij të bëhem kryetar i gjysmës së botës!

Arben Taravari VLEN

Taravari: Maqedonia e Veriut prodhuese e sigurisë – BE, SHBA dhe NATO janë aleatët tanë të pazëvendësueshëm

Pançe Toshovski

Toshkovski: Atmosfera parazgjedhore është e qetë dhe pa incidente

mjeke

Anulohet konkursi për punësimin e 1 117 punonjësve shëndetësor

rasti monstra

Rasti “Monstra” do të kërkoj drejtësi në Strasburg

spital-infermiere-mjeke shendetesi

Çdo muaj nga 12 infermiere ikin nga Maqedonia e Veriut

gruaja dhune burri rrahje

Gruaja nga Piroku e rreh rëndë me shuplaka burrin nga Gostivari

sport vlen

Sport dhe bashkëbisedim me rininë, Taravari dhe liderët e VLEN-it në Saraj (VIDEO)

INFO

NA NDIQ