Nikollovski paralajmëron operator të tretë mobil në Maqedoni

Picture of ina-online
ina-online

07/07/2024

Ministri i Transportit dhe zv.kryeministri i Qeverisë, Aleksandar Nikollovski paralajmëron operator të tret mobil në Maqedoninë e Veriut.

Sipas tij, me këtë, çmimet për shërbimet kablovike televizive, mobile dhe shërbimet e internetit do të ulen dukshëm.

“Do të doja të publikoj se seriozisht po e shqyrtojmë mundësinë për dhënien e licencës për operatorin e tretë mobil. Analiza jonë tregon se çmimet për shërbimet e telefonit, kablovik dhe dhe internet janë më të shtrenjta se një pjesë e madhe e vendeve evropiane. Ne duhet të kërkojmë masa në mënyrë që të lirohen çmimet. Prandaj zgjidhja potenciale është operatori i tretë mobil”, tha Nikollovski.

Ai shtoi se do të inkurajojnë kompanitë e mëdha telekomunikuese që të vijnë në tregun e Maqedonisë.

TË FUNDIT
56 minuta
Ndryshime edhe në Bordin e FIZhT-së! Asnjë shqiptar!
58 minuta
Sevim Hoxha, profesoreshë e gjuhës angleze, njëherit edhe këshilltare në Komunën e Çairit i bashkëngjitet Lëvizjes BESA
2 orë
Aleanca e Selës: Po luftohen disa kumarxhinj për t’i krijuar terren “kumarxhinjve të pushtetit”
2 orë
Nikolloski: Kërkojmë që paratë për hekurudhën drejt Bullgarisë të ridedikohen për hekurudhë të shpejtë në Korridorin 10
2 orë
Shkarkohet drejtori i Burgut të Shutkës!

ME TE LEXUARA

1 ditë
VLEN: Kandidatët për zv.ministra përfaqësojnë dinjitet dhe profesionalizëm
21 orë
Ziadin Sela thirri mbledhje të Kryesisë së ASh-së
1 ditë
“Me mur të gjallë’ do ta mbrojmë tokën”/ Banorët e Koliçanit të Poshtëm të vendosur, nuk lejojnë vendosjen e fotovoltaikëve
6 orë
Sedat Sulejmani pranoi detyrë si Zv/ministër i Kulturës dhe Turizmit
1 ditë
Aksion nga Dogana e Maqedonisë: Sekuestrohen fustane, motoçikleta e cigare
1 ditë
Komunikacion i dendur në pikat kufitare “Bogorodicë” dhe “Tabanoc”

LEXO MË SHUMË

IMG_1564-scaled

Ndryshime edhe në Bordin e FIZhT-së! Asnjë shqiptar!

sevim hoxha

Sevim Hoxha, profesoreshë e gjuhës angleze, njëherit edhe këshilltare në Komunën e Çairit i bashkëngjitet Lëvizjes BESA

ASH

Aleanca e Selës: Po luftohen disa kumarxhinj për t’i krijuar terren “kumarxhinjve të pushtetit”

452382115_1050157969799362_925654468935515164_n

Nikolloski: Kërkojmë që paratë për hekurudhën drejt Bullgarisë të ridedikohen për hekurudhë të shpejtë në Korridorin 10

burg

Shkarkohet drejtori i Burgut të Shutkës!

qeveria e maqedonise

Qeveria emëroi disa drejtorë

IMG_0040

Iseni: Do të punoj me përkushtim për sigurinë dhe mirëqenien e qytetarëve

Ixhet-Lutfiu-

Sonte në Tetovë “Diaspora në objektivin e Ixhet Lutfiut”, filmi dokumentar që dëshmon për rolin shqiptarëve në Danimarkë

IMG_0037

Sedat Sulejmani pranoi detyrë si Zv/ministër i Kulturës dhe Turizmit

INFO

NA NDIQ