Nikolovski: ASH-ja në Qeveri për shkak të matematikës

Iliria News Agency
Iliria News Agency

29/01/2023

Nënkryetari I VMRO-DPMNE-së e ka quajtur qesharake tezën e kreut të ASH-së, Arben Taravari, se hyrja e kësaj partie në koalicionin qeverisës është të sigurohet shumica prej 80 deputetëve. Sipas tij, sic percjell KlanM, të gjithë janë të vetëdijshëm se një shumicë të tillë nuk ka.

“Unë nuk e njoh këtë Arben Taravri, e njoh një tjetër dhe më vjen keq që e shoh me këtë paraqitje. Një nga tezat më qesharake është se ka hyrë në qeveri për të siguruar shumicën prej 80 deputetëve për ndryshimet kushtetuese. Mendoj se dëshiron të hyjë në qeveri për shkak të matematikës. Nëse matematika është byrek apo dicka tjetër, vetë duhet ta thotë. Ndoshta është I shantazhuar, kësi biseda dëgjohen nëpër kuloare, por nuk dua të spekuloj” – tha Aleksandar Nikolovski, nënkryetar i VMRO-DPMNE-së.

Aleanca për Shqiptarët, sic njofton KlanM, në mbledhjen e së shtunës në Tetovë, formoi ekipin negociator për hyrje eventuale në koalicioni Qeveritar. Sipas liderit partiak, Arben Taravarit, hyrja eventuale e ASH-së në Qeveri do t`I jepte mundësi sigurimit të 2/3 të votave për ndryshimet kushtetuese.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

IMG_1059

Reagimet nga SHBA, Franca, Britania dhe Egjipti

raketa

Izraeli: Do përgjigjemi ndaj çdo shteti që lejon kalimin e dronëve nga Irani

IMG_1058

Irani thotë se ka përfunduar me sulmin ndaj Izraelit, i kërkon SHBA-së të “qëndrojë larg”

bujar osmani

Sulmi i Iranit ndaj Izraelit, Osmani: Dje paralajmërova, t’i themi stop fushatës së zezë dhe luftës hibride

IMG_1055

Mexhiti në Kumanovë: Na duhen njerëz që punojnë, e jo që flasin dhe zhvasin

IMG_1054

Taravari: Fitorja jonë vjen për shkak të bashkimit, nuk ka alternativë tjetër përveç ndryshimit

2e2960a3-c8a2-44b9-b1e2-1a8b2b89134c

Kasami nga Kumanova: Ndryshimi po vjen! VLEN së shpejti do udhëheq Qeverinë dhe të gjitha komunat shqiptare

IMG_1049

Fronti Europian në Prespë/ Ahmeti: Fronti Europian dinë vetëm të fitojë

FB_IMG_1713028144302

Taravari takim në Kumanovë me Shpëtim Pollozhanin: Shumica e të burgosurve politikë në raste të montuara janë shqiptarë

INFO

NA NDIQ