Nis sezoni në NBA, Denveri dhe Feniksi “leksion” Lejkersit dhe Golden Stejtit

INA
INA

25/10/2023

Ka nisur sezoni i ri 2023-204 në NBA dhe në fushë kanë zbritur katër skuadra pretendente për titull, të gjitha në Konferencën e Perëndimit.

Kampionët e Denverit fituan 119-107 ndaj rivalëve të Los Anxhelos Lejkersit, në një ndeshje emocionuese dhe me rivalitet. Nikola Jokiç ishte më i miri në fushë, autor i një “triple double” (29 pikë, 13 kërcime e 11 asisteve).

Pesë lojtarë te Denveri realizuan mbi 10 pikë. Edhe te Lejkersi pesë lojtarë realizuan mbi 10 pikë (LeBron Xhejms 21 pikë), por që s’mjaftuan për të fituar. Para ndeshjes u zhvillua ceremonia e dorëzimit të unazave për ekipin kampion.

Një fitore surprizë jashtë fushe regjistroi ekipi i Feniksit, që mundi 108-104 Golden State, në një sfidë të hapur deri në fund. Buker me 32 pikë ishte lider në fushë për Suns, duke i bërë të pavlefshme 27 pikët e Kerrit për Golden Stejtit.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Champions-League-draw-latest-odds-1010038

Këto janë 12 klubet të cilat e kanë siguruar kualifikimin në Ligën e Kampionëve

zekirija ramadani

Zekirija Ramadani rikthehet në Kosovë, firmos me Dritën e Gjilanit

daja

Daja: Nëse pretendojmë një ëndërr të çmendur, duhet ta fitojmë ndeshjen ndaj Plzenit

champions-logo

Rezultatet e ndeshjeve të mbrëmshme në Champions League

sylvinjo

‘Do të çojë Shqipërinë në Botëror!’ Sylvinho edhe dy vite të tjera me Shqipërinë?

barcelonaa

Katalanasit i kundërpërgjigjen Bayernit

struga trim lum

Struga si mysafire mposhti Vardarin

Nadal

Nadal i rikthehet fushave të tenisit

karton futboll

Në futboll do të ketë edhe karton portokalli

INFO

NA NDIQ