Nis takimi i presidentes Osmani me Von der Leyen

Picture of INA
INA

30/10/2023

Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula Von der Leyen, ka nisur vizitën e saj zyrtare në Kosovë.

Ajo është pritur nga presidentja Vjosa Osmani. Takimi mes tyre tashmë ka filluar dhe po mbahet në ambientet e Presidencës së Kosovës.

Pas përfundimit të takimit, Osmani dhe Von der Leyen do të mbajnë konferencë për media.

Presidentja e KE-së, pas kësaj do të zhvillojë takim me kryeministrin Albin Kurti.

Takimi është paralajmëruar të mbahet rreth orës 14:40.

TË FUNDIT
3 orë
Këshilli Evropian vendos për heqjen e vizave për shtetasit e Kosovës që kanë pasaporta të Serbisë
9 orë
Sulmi në Liqenin e Ujmanit, policia identifikon një të dyshuar
9 orë
Flet nëna e Faton Hajrizit: Flinte në krevat betoni i lidhur me zinxhir (VIDEO)
18 orë
Flet e dashura e Faton Hajrizit: Pa e pa trupin e tij nuk besoj që ka vdekur
1 ditë
Një shpërthim i fuqishëm pranë liqenit të Ujmanit

ME TE LEXUARA

1 ditë
Një shpërthim i fuqishëm pranë liqenit të Ujmanit
18 orë
Flet e dashura e Faton Hajrizit: Pa e pa trupin e tij nuk besoj që ka vdekur
9 orë
Flet nëna e Faton Hajrizit: Flinte në krevat betoni i lidhur me zinxhir (VIDEO)
9 orë
Sulmi në Liqenin e Ujmanit, policia identifikon një të dyshuar
3 orë
Këshilli Evropian vendos për heqjen e vizave për shtetasit e Kosovës që kanë pasaporta të Serbisë

LEXO MË SHUMË

Keshilli-Evropian-flamuri-rus-

Këshilli Evropian vendos për heqjen e vizave për shtetasit e Kosovës që kanë pasaporta të Serbisë

liqeni i ujmanit

Sulmi në Liqenin e Ujmanit, policia identifikon një të dyshuar

faton

Flet nëna e Faton Hajrizit: Flinte në krevat betoni i lidhur me zinxhir (VIDEO)

liridona shala faton hajrizi e dashura

Flet e dashura e Faton Hajrizit: Pa e pa trupin e tij nuk besoj që ka vdekur

ujmani

Një shpërthim i fuqishëm pranë liqenit të Ujmanit

arianit koci

Koci: Jam i gatshëm të shkoj në Serbi, nëse më autorizon familja e Faton Hajrizit dhe shteti

albulena haxhiu

Haxhiu s’i beson Serbisë se është vrarë Faton Hajrizi, e dënon vrasjen e policit në Lloznicë

faton hajrizi

Orët e fundit të Faton Hajrizit – sa kilometra i bëri nga vendi ku dyshohet se e vrau policin deri te fabrika ku u strehua

ganimete musliu

Musliu: Fatoni i braktisur nga shteti i vet, krejtësisht i vetmuar u vra nga serbët

INFO

NA NDIQ