Nis takimi Kurti-Borrell-Lajçak

Iliria News Agency
Iliria News Agency

27/02/2023

Ka nisur takimi i Kryeministrit, Albin Kurti me përfaqësuesin e lartë të Bashkimit Evropian për Punë të Jashtme dhe Siguri, Josep Borrell.

Fillimisht Borrell e Lajçak do të takojnë ndaras Kurtin, pastaj do të zhvillojnë një takim me presidentin serb, Aleksander Vuçiq.

Pas përfundimit të këtyre takimeve, pritet të zhvillohet takimi i përbashkët i nivelit të lartë mes delegacionit të Kosovës dhe Serbisë.

Në këtë takim, do të diskutohet për propozimin evropian të njohur si plani franko-gjerman.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

femijet mergimtare greqi diaspora

Diaspora dhe të pavendosurit vendimtarë për fituesin e zgjedhjeve

taravari arben

Taravari nga Cyrihu: Këto janë zgjedhje historike, garojnë albinizmi me vuçizmin

kurti taravari kasami mexhiti gashi

Albin Kurti deklarohet për zgjedhjet në Maqedoninë e Veriut

ragmi mu

Mustafa konfirmon se ka marrë drejtimin e Preshevës, Arifin e quan shpifës

vlen diaspore

Mërgata në Zvicër në mbështetje të VLEN-it

gordana-siljanovska-1392x899

Kandidatja Gordana Silanovska: Nëse ndryshohet Kushtetuta, do të respektoj vendimin

Ministria e Shëndetësisë

Ligji për shërbim të lartë për të ndaluar emërtimet partiake mbetet në harrese

memli

Pasuria e Memli Krasniqit, ai posedon numër të madh të kriptovalutave

rron gjinovci

Rron Gjinovci: Tash “gazetarët” i nxjerrin flokët e veta me këtë deklaratë të Albinit!

INFO

NA NDIQ