Nisin punimet në rrugën Prishtinë-Podujevë, Kurti shkon në vendngjarje

Picture of INA
INA

03/07/2023

Qe disa ditë kanë nisur punimet në rrugën Prishtinë-Podujevë. Këtë magjistrale e ka vizituar sot kryeministri Albin Kurti së bashku me ministrin Liburn Aliu etj.

Pamje nga vizita e Kurtit ka ndarë kryetari i Podujevës, Shpejtim Bulliqi, i cili punimet i ka quajtur lajm të mirë për qytetarët e Llapit dhe diasporën.Gjithashtu ka theksuar se punimet në ndërtimin e magjistrales pritet të përfundojnë vitin e ardhshëm.

“Nga qytetarët kërkojmë durim dhe mirëkuptim gjatë zhvillimit të punimeve kurse kompanive punëkryese ju urojmë punë të mbarë e të suksesshme”, shkruan Bulliqi.

Postimi i plotë:

Bashkë me Kryeministrin e Kosovës, z. Albin Kurti, Ministrin e Infrastrukturës, z. Liburn Aliu, zëvendës ministrin z. Hysen Durmishi, deputetët z. Fitim Haziri, z. Vendenis Lahu dhe bashkëpunëtorë e qytetarë kemi përcjellur nga afër punimet që po zhvillohen në magjistralen Prishtinë-Podujevë.

Fillimi i punimeve në magjistrale është lajm i mrekullueshëm për qytetarët e Llapit dhe bashkatdhetarët tanë në diasporë që shfrytëzojnë këtë rrugë, ku tash me intensitet të shtuar të punës pritjes dhe kolonave të gjata po ju vjen fundi.

Punimet në ndërtimin e magjistrales pritet të përfundojnë vitin e ardhshëm, nga qytetarët kërkojmë durim dhe mirëkuptim gjatë zhvillimit të punimeve kurse kompanive punëkryese ju urojmë punë të mbarë e të suksesshme.

TË FUNDIT
14 orë
DASH Uashington Departamenti
DASH: Rusia po kërkon të shfrytëzojë tensionet ndëretnike në Kosovë...
14 orë
milo gjukanoviq gjukanovic
Gjukanoviq merr informata nga Kosova se po përgatitet atentat ndaj tij
2 ditë
Ramush haradinaj fatmir Limaj
Sondazh befasues për AAK-në dhe Nismën – por vjen një parashikim i ...
2 ditë
sheshi prishtines
Ja sa banorë ka Kosova, shpallen rezultatet paraprake nga ASK (VIDEO)
3 ditë
euro
Qytetari e gjen çantën me mbi 7 mijë euro, e dorëzon në polici

ME TE LEXUARA

14 orë
milo gjukanoviq gjukanovic
Gjukanoviq merr informata nga Kosova se po përgatitet atentat ndaj tij
14 orë
DASH Uashington Departamenti
DASH: Rusia po kërkon të shfrytëzojë tensionet ndëretnike në Kosovë...

LEXO MË SHUMË

DASH Uashington Departamenti

DASH: Rusia po kërkon të shfrytëzojë tensionet ndëretnike në Kosovë dhe rajon

milo gjukanoviq gjukanovic

Gjukanoviq merr informata nga Kosova se po përgatitet atentat ndaj tij

Ramush haradinaj fatmir Limaj

Sondazh befasues për AAK-në dhe Nismën – por vjen një parashikim i keq për Haradinajn e Limajn – ja maksimumi i votave që mund të marrin!

sheshi prishtines

Ja sa banorë ka Kosova, shpallen rezultatet paraprake nga ASK (VIDEO)

euro

Qytetari e gjen çantën me mbi 7 mijë euro, e dorëzon në polici

Pjeter-Shala-850x472-1

Më 16 korrik shpallet aktgjykimi ndaj Pjetër Shalës

vjosa osmani okb un

Osmani: Kërkojmë garanci ndërkombëtare për Asociacionin

kurti mediat

Kurti: Masakra e Srebrenicës ishte paralajmërim i gjenocidit në Kosovë

ujmani

“A more Albin, çka po na bën”, Tomë Gashi publikon pamjet e bujshme të Liqenit të Ujmanit – çka po ndodhë pas 25 vitesh liri?

INFO

NA NDIQ