Një 26-vjeçare nxirret e gjallë nga rrënojat pas 201 orësh

Iliria News Agency
Iliria News Agency

14/02/2023

Një grua është nxjerrë e gjallë nga rrënojat në Hataj të Turqisë, 201 orë pas tërmetit të fuqishëm të së hënës së kaluar.

Bëhet fjalë për një 26-vjeçare që kishte mbetur e bllokuar nën rrënojat e tërmetit, shkruan Al Jazeera.

Deri tani nga tërmeti i javës së kaluar që goditi Turqinë e Sirinë kanë vdekur mbi 41 mijë njerëz.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

ballkani-1024x873-1

Nevojitet ritëm i shpejtë për reformat në gjithë Ballkanin Perëndimor

NATO

NATO, shtim forcash në dy vatra të nxehta ballkanike

IMG_1227

Shqiptarët mbeten pa deputet në Kroaci, Ermina Lekaj Prljaskaj nuk siguroi votat e duhura

eu-be-rusi ndikimi rus ballkan

Sondazhi i IRI-t: Shumica në Ballkan janë për në BE dhe kundër Rusisë, serbët s’duan BE dhe pro Rusisë

IMG_1225

HDZ fitoi zgjedhjet parlamentare në Kroaci

zgjedhje maqedoni

Sot nisi fushata për zgjedhjet parlamentare

Nora-Taravari-921x614

Zonja Nora Taravari tregon për jetën me doktorin dhe arsyen pse ai vendosi të kandidojë për president

zoran-milanoviq

Presidenti kroat: Vuçiq ma çoi një letër 5 faqëshe, por ne e mbështesim Kosovën në KiE- me shqiptarët jemi të afërt dhe miq

FB_IMG_1713389349313

Bajqinovci: Na vjen keq, Bujar Osmani loboi kundër Kosovës

INFO

NA NDIQ