Një 39-vjeçare hedhet nga kati i parë i Klinikës së Gjinekologjisë në Shkup

Picture of INA
INA

03/07/2023

Një 39-vjeçare, e cila sapo kishte lindur, është hedhur nga kati i parë i Klinikës për Gjinekologji në Shkup, njofton për “Fokus” drejtoresha Viktorija Jovanovska.

“Pacientja na është sjellë në javën e 36-të. Shtatzënia e saj nuk u monitorua në Gjinekologji. Ajo lindi për 12 minuta dhe ajo dhe fëmija shpëtuan.

Një ditë para se të largohej, ajo firmosi se nuk donte ta ushqej me gji foshnjën dhe nuk dim se çfarë dhe si ndodhi. Nuk e dimë as arsyen e vendimit të saj. Të gjithë janë të shokuar, kurse nëna është në gjendje kritike”, thotë mjekja Jovanovska.

Sipas informacioneve të para, pacientja e lënduar është transferuar menjëherë në KARIL, në Repartin e Neurokirurgjisë, ku është kryer një operacion urgjent, por asnjë nga mjekët nuk e di arsyen e saktë të vendimit të gruas që sapo ka lindur.

TË FUNDIT
2 orë
Dr. Asim Izairi bëhet pjesë e Lëvizjes BESA?!
2 orë
Serbia arreston tre spiunë të Maqedonisë së Veriut
2 orë
Paga mesatare në muajin maj 41.252 denarë
2 orë
Dauti: S’do lejojmë që për fatin e shqiptarëve të vendosin maqedonasit!
2 orë
Tetovë, xhipi me targa zvicerane i'a mori jetën 67 vjeçarit me bicikletë dhe iku nga vendi i ngjarjes

ME TE LEXUARA

5 orë
Taravari: BDI kurrë më s’do t’i fitojë zgjedhjet
1 ditë
Arrestohet një person nga Likova, i dënuar me mbi pesë vite burg
2 orë
Dauti: S’do lejojmë që për fatin e shqiptarëve të vendosin maqedonasit!
20 orë
Bajrami: Ndryshimi solli lirinë për dhunuesit e 27 prillit
1 ditë
Maqedonia e Veriut do të rris numrin e fluturimeve me çmime të ulta
4 orë
Ibrahimi këshillon BDI-në: Angazhoni ekspertë edhe për luftën kundër korrupsionit!
1 ditë
“Edhe Pablo Escobar rrinte në burg, këta jo”/Pandov: Mungonin 11 të burgosur në burgun e Shutkës
2 orë
Paga mesatare në muajin maj 41.252 denarë
20 orë
Në Shkup është gjetur i vdekur një shtetas i Kroacisë

LEXO MË SHUMË

bilall kasami asim izairi

Dr. Asim Izairi bëhet pjesë e Lëvizjes BESA?!

bia-serbe

Serbia arreston tre spiunë të Maqedonisë së Veriut

kredite denar

Paga mesatare në muajin maj 41.252 denarë

ilire dauti

Dauti: S’do lejojmë që për fatin e shqiptarëve të vendosin maqedonasit!

biciklete

Tetovë, xhipi me targa zvicerane i’a mori jetën 67 vjeçarit me bicikletë dhe iku nga vendi i ngjarjes

Screenshot_20240723-135214~2

“Me mur të gjallë’ do ta mbrojmë tokën”/ Banorët e Koliçanit të Poshtëm të vendosur, nuk lejojnë vendosjen e fotovoltaikëve

ebfbb2a6-0ee4-4e34-94e6-f8889d4204f1

Lëvizja Demokratike emëron dy profesorë universitarë për zëvendësministra

IMG_4633

Tetova zgjodhi kryetarin e ri të Këshillit Komunal

Adnan Azizi

Azizi: Ali Ahmeti kopjoi idenë e Rufi Osmanit!

INFO

NA NDIQ