Një automjet godet shinat hekurudhore, dy persona të lënduar në Maqedoni

Picture of INA
INA

17/06/2024

Një person ka mbetur i lënduar rëndë pasi një automjet është përplasur në një shinë hekurudhore ditën e djeshme, njoftojnë sot nga Qendra për Menaxhim me Kriza.

“Ka pasur një aksion të kombinuar shpëtimi të shpejtë dhe të kufizuar në kohë për të nxjerrë dy persona të lënduar në një aksident trafiku.

Automjeti i tyre është përplasur në një hekurudhë, një person ka mbetur i lënduar rëndë. Automjetin po e largonin nga shina deri në trenin e radhës nga Velesi për në Gradsko, ndërmjet orës 15:08 dhe 17:30.

Përveç zjarrfikësve, policisë dhe Shërbimit të Urgjencës Mjekësor, në terren kanë intervenuar edhe ekipet e “LAMM”, Ndërmarrja Publike-Hekurudhat dhe Infrastruktura e Maqedonisë”, sqarojnë nga QMK./Telegrafi/

TË FUNDIT
2 orë
LSDM: 20 000 euro për udhëtimin komod të Mickoskit dhe ministrave në Uashington!
2 orë
VMRO-DPMNE: BDI kur s’është në Qeveri për të vjedhur, krijon çështje etnike dhe ndarje
2 orë
Aksident i rëndë në autostradën Tetovë-Shkup, 4 të lënduar
3 orë
I nxehti ekstrem në vend/ Java e ardhshme sjell uljen e shumpritur të temperaturave!
3 orë
VLEN formoi një organ tjetër të përbashkët

ME TE LEXUARA

4 orë
Ja kur fillon pagesa nga “TVSh-ja ime”
1 ditë
Protestë në Shkup për ish-ushtarin e UÇK-së, Blerim Ramadanin
9 orë
Qytetarët ankohen për produkte të prishura dhe me afat të skaduar!
4 orë
Azizi: Ruani paratë për avokatët që duhet tu mbrojnë për krimin, mos i harxhoni për politika ditore!
1 ditë
VLEN: Prokuroria të merret me Bujar Osmani për abuzime si ish-ministër i jashtëm
7 orë
Moti edhe sot me temperatura deri 40 gradë
3 orë
VLEN formoi një organ tjetër të përbashkët
1 ditë
Veterania e arsimit Shpresa Sinani, gruaja që punoi pandalë për emancipimin e grave

LEXO MË SHUMË

mickoski djali

LSDM: 20 000 euro për udhëtimin komod të Mickoskit dhe ministrave në Uashington!

vmro-bdi

VMRO-DPMNE: BDI kur s’është në Qeveri për të vjedhur, krijon çështje etnike dhe ndarje

Aksidenti-600x360

Aksident i rëndë në autostradën Tetovë-Shkup, 4 të lënduar

moti Vapa nxehti temperaturat

I nxehti ekstrem në vend/ Java e ardhshme sjell uljen e shumpritur të temperaturave!

vlen

VLEN formoi një organ tjetër të përbashkët

adnan azizi

Azizi: Ruani paratë për avokatët që duhet tu mbrojnë për krimin, mos i harxhoni për politika ditore!

tvsh-ime

Ja kur fillon pagesa nga “TVSh-ja ime”

Kim Mehmeti

Pa shqiptarët në të, Maqedonia jo vetëm emrin e flamurin, por do e ndryshonte edhe pamjen!

mickoski orban

Huamarrja nga Hungaria/ Mickoski: Orbani mik i vërtetë, Hajredini dyshon për kapacitetet e shtetit që t’i menaxhojë huamarrjet!

INFO

NA NDIQ